Bilance českých týmů ve čtvrtek: 2-2-1

[b]UPDATE 22:10.[/b] Porážkou 0:2 s Tatranem Prešov uzavřeli fotbalisté Olomouce herní kemp v Turecku. Sedmý tým slovenské ligy, který vede bývalý hráč Sigmy Roman Pivarník, rozhodl brankami na přelomu obou poločasů v 41. a 53. minutě. Dnes na Kypru ještě zvítězil Jablonec nad Vratislaví a v Turecku hrálo Slovácko s Rostovem bez branek. Za Boleslav dnes v zápase s Novosibirskem poprvé nastoupil Tijany Belaid. Jako poslední odehráli svůj zápas slávisté.

Hanáci tentokrát nedokázali zúročit územní převahu. Prešov naopak v prvním poločase z jediné střely mezi olomoucké tyče skóroval. Brzy po přestávce svůj náskok navýšil, když Bajerovu ztrátu míče ztrestal gólem z rychlého protiútoku. Sigmě se nepodařilo ani snížit, šance měli Dreksa a Ordoš, ale jejich pokusy minuly cíl.

Olomouc se domů z Beleku vrací s vyrovnanou bilancí dvou vítězství, remízy a dvou porážek. Další zápas by měla sehrát v úterý proti Nitře už na vyhřívané ploše Androva stadionu.

Sigma Olomouc - Tatran Prešov 0:2 (0:1)

Sestava Olomouce: Lovásik (58. Blaha) - Janotka, Dreksa, Škerle, Machalický (85. Navrátil) - Kaščák (72. Heidenreich), Hořava - Bajer, Ordoš (75. Nuc), Petr - Šultes.

Remíza Slavie se zrodila po poločase

Ve druhém přípravném utkání na soustředění na Kanárských ostrovech fotbalisté Slavie Praha pouze remizovali s místním týmem třetí ligy Vecindario 2:2. Branky Pražanů vstřelil z penalty Šenkeřík a Grajciar.

Již v 15. minutě pomohlo brankáři Romanovsovi břevno, na němž skončila pohotová střela Oscara. Do první šance Slavie se dostal po necelé půlhodině hry po rohovém kopu Hlouška mladý Mikula, ale těsně minul. Ještě do poločasu mohl otevřít skóre Ivanovski poté, co brankář Vecindaria podběhl centr Dorta, ale akrobatickým zákrokem srazil míč na roh.

Branky tak padaly až po přestávce. Nejdříve se po centru hlavičkou prosadil Jacinto, ale odpověď Slavie byla hodně rychlá. Za šest minut z penalty nařízenou za ruku nekompromisně poslal míč do horního rohu branky Šenkeřík.

Slavia po brance ještě přidala a výsledkem byl gól Grajciara po nechytatelné střele pod břevno z 22 metrů. Pět minut před koncem ale po centru z pravé strany hlavičkou vyrovnal Saul.

"Hráli jsme druhé utkání ve dvou dnech. Vzhledem k tomu, kolik máme vypadlých hráčů, jsme museli vytvořit kombinovanou sestavu. I přesto mě samozřejmě mrzí, že jsme nevyhráli. Dvakrát jsme inkasovali po nedůsledném krytí hráčů před naší brankou," řekl po souboji slávistický kouč Karel Jarolím.

Slavia Praha - Vecindario 2:2 (0:0)

Branky: 57. Šenkeřík z pen., 71. Grajciar - 51. Jacinto, 85. Saul.
Sestava Slavie:
I. poločas: Romanovs - Mikula, Trapp, Hubáček, Hloušek - M. Černý, Vaněk, Ragued, Janda - Ivanovski, Kysela.
II. poločas: Hanuš - Krajčík, Trapp, Lafrance, Mikula - Grajciar, Duranski, Ragued (70. Vaněk), Trubila - Šenkeřík, Tecl.

Slovácko své šance neproměnilo

Slovácko remizovalo v závěrečném utkání v rámci herní přípravy v Turecku s patnáctým týmem ruské ligy Rostovem 0:0. Ruský tým v prvním poločase převyšoval Slovácko lepší kombinací, vyloženou šanci si však nevypracoval.

"Soupeř pouze hrozil útočnými náznaky a střelami ze střední vzdálenosti. Nám se nedařilo tak, jako v předcházejících zápasech a vyrovnali jsme hru až v poslední půlhodině," uvedl trenér Slovácka Josef Mazura.

Přesto Slovácko mohlo v závěru rozhodnout o svém vítězství. V největší šanci utkání se dostal po kolmé přihrávce z hloubi pole k zakončení Fujerik, ruský brankář jeho střelu jen vyrazil a střídající Svízela na brankové čáře ve skluzu o centimetry minul míč.

Slovácko se v pátek po dopoledním tréninku vrací domů.

1. FC Slovácko - FK Rostov 0:0

Sestava Slovácka: Filipko - Kuncl, Němčický, Košút, Kubáň - Fujerik, Abrahám (46. Randa), Zelenka (69. Svízela), Urbánek (46. Cleber) - Švancara (65. Nestoroski), Ondřejka (63. Chmelíček).

Boleslav s francouzskou zálohou

První zápas za Mladou Boleslav odehrál tuniský reprezentant Tijany Belaid, který do klubu přišel na hostování ze Slavie Praha. Na herním soustředění v Turecku vyhráli Mladoboleslavští nad Sibirem Novosibirsk 3:2.

Tuniský reprezentant Belaid se v sestavě Mladé Boleslavi postavil na pravý kraj zálohy. Záložní čtveřice severočeského klubu tak mohla ze tří čtvrtin komunikovat ve francouzštině, protože vedle Belaida nastoupili rovněž Alxander Noël Mendy a Ludovic Sylvestre. V kádru ruského celku zase nastupují čeští hráči Martin Horák, Radek Čížek a Martin Vychodil.

Ruský celek, v jehož kádru figurují i Tomáš Čížek a Tomáš Vychodil, se dostal do vedení po zmatcích boleslavské obrany v 57. minutě. Zásluhou Poláčka a Karema Boleslav výsledek otočila, třetí branku přidal Zahustel. Novosibirsk už dokázal jen snížit na 2:3.

FK Mladá Boleslav – FK Sibir Novosibirsk 3:2 (0:0)

Branky: 62. Poláček, 68. Karem, 73. Zahustel - 57. Vasiljev, 87. Šulenin.
Sestava FK Mladá Boleslav: Šeda - Kúdela, V. Procházka, Rolko, Hrdlička (46. Kalina) - Belaid (46. Zahustel), Mendy (46. Opiela), Sylvestre (76. Sedláček), Táborský (46. Poláček) - Bořil (46. Karem), Kulič (46. Chramosta).

Jediným střelcem Haurdič

Fotbalisté FK Baumit Jablonec vyhráli ve čtvrtečním přípravném utkání na kyperském soustředění nad polským týmem Slask Wroclaw 1:0. Jedinou branku zápasu dal v prvním poločase Anes Haurdič.

Baumit Jablonec - Slask Vratislav 1:0 (1:0)

Branka: 29. Haurdič.
Sestava Jablonce: Špit (46. Frydrych) - Krejčí, Drsek, Huber (57. Jablonský), Jablonský (46. Zábojník) - Haurdič (46. Michálek), Eliáš (32. Loučka), Jarolím (46. Valenta), Kovařík (46. Kocourek) - Lafata (46. Pekhart), Vošahlík (46. Klapka).