Baníkovce nezlomil úvodní inkasovaný gól

Cenný skalp získal tým juniorky Baníku v MSFL. O záchranu bojující baníkovci porazili druhý celek ze Zábřehu 2:1. Hráči se chtěli předvést poprvé před domácím publikem v tom nejlepším světle. A podařilo se jim to.

Utkání se přitom nezačalo vyvíjet pro domácí celek vůbec dobře. Ve 12. minutě vypálil tvrdě z hranice šestnáctky zábřežský Štětina a trefil se přesně do šibenice. Baníkovci ale poprvé na jaře hráli doma a ve Vřesině toužili po prvních bodech. Nasměroval je k nim ve 21. minutě po nádherné ráně Michal Frydrych, kterému míč sklepl Miloslav Strnad, který přišel juniorce pomoci z A mužstva.

Baníkovci byli rázem nebezpečnější, ovšem Daniel Bartl ve 33. minutě příliš otálel ve velké šanci se zakončením a dělovku Strnada vyrazil gólman hostí. Před přestávkou si pak urostlý útočník A týmu už s koncovkou poradil velice hladce, jenže gólovou radost Strnadovi pokazil odmávaný ofsajd.

Do druhé půle přišel na trávník Dominik Kraut a po hodině hry se postaral o rozhodující okamžik duelu. Po nenápadné akci napřáhl z hranice šestnáctky a křížnou ranou i s pomocí tyče zařídil Baníku vedení. Zábřeh pak vrhnul vše do útoku, gólman Antonín Buček si ale se všemi nebezpečnými situacemi i centry poradil.

„Samozřejmě jsem spokojen, protože jsme porazili hodně silného soupeře. Moc jsme potřebovali, abychom navázali na výborný výkon z Břeclavi a vyrovnanou partii z Líšně, kde jsme však vyšli bodově naprázdno. Jsem rád, že se to povedlo,“ uvedl na domácím webu trenér Baníku B Jiří Chytrý.

Baníkovce nezlomil ani úvodní inkasovaný gól. „Věřím, že obrat v utkání se Zábřehem, je jasným signálem, že sice občas uděláme individuální chyby, ale vnitřně je tým hodně silný. Moc nám pomohli hráči áčka, hlavně Strnad byl na hrotu hodně znát. V tabulce pravdy jsme na jaře na nule, jedeme dál,“ dodal ještě na webu kouč domácích.

Baník Ostrava B - Zábřeh 2:1