Jablonec v Boleslavi vyučoval fotbal

Jablonec stále útočí na domácí titul. V Mladé Boleslavi dokázal zvítězit 2:1. A na vedoucí Baník ztrácí pouhý bod. Sparta, kterou bodově dotáhl, má pondělní derby k dobru. V prvním poločase se za hosty trefili hlavou Lafata a tvrdou střelou Kovařík. Za domácí korigoval v poslední minutě utkání Chramosta.

Celý první poločas jablonečtí vyučovali moderní fotbal. Hýřili aktivitou, byli pohyblivější a přesněji kombinovali. Do šancí se postupně dostal dvakrát Kovařík, ale mířil nepřesně. Marek Jarolím přidal ukázkový přímý kop a Haurdič v šanci namířil vedle. Domácí sice odpověděli Sedláčkovou střelou přímo na Špita a Chramostovou tyčí. „To byl klíčový moment zápasu. Kdybych dal gól, třeba by se to zlomilo v náš prospěch,“ litoval Chramosta.

Jenže Lafata po Haurdičově centru a v samém závěru poločasu Kovařík nekompromisní střelou zařídili Jabonci dvougólové vedení. „První gól byl důležitý. Ten druhý nás uklidnil. Měli jsme přidat třetí a bylo by rozhodnuto. Takhle Boleslav pořád měla o co bojovat,“ usmíval se spokojený David Lafata

Domácí po změně stran zvýšili aktivitu, jablonecké častěji zatlačili před jejich pokutové území. Chramosta dobře mířil hlavou do branky, ale za Špita zaskočil v brance Drsek. Domácí svůj tlak využli až v poslední minutě. Ale Chramostův gól znamenal jen kosmetickou úpravu skóre. „To už nic neznamenalo. Jablonec byl lepší. Bohužel nás přehrál, takže vyhrál zaslouženě,“ neskrýval zklamání střelec jediné domácí branky Jan Chramosta.