Na Žižkově začínají záchranářské starosti

Před 28. kolem čekalo Viktorku posledních 5 zápasů, přičemž v boji o záchranu začíná jít do tuhého. Sobotní ranní zápas v Písku ale Viktorka naprosto nezvládla a z jihu Čech si odvezla nepěkný čtyřgólový debakl. Do branky se po čtyřměsíčním zranění vrátil Bartalský, ale určitě si svou obnovenou premiéru v dresu viktortiánské juniorky představoval jinak.

Viktorka jistě plánovala vstoupit do zápasu aktivně, první šanci si vypracovala hned z úvodní rozehry, kterou nečekaně zahrála dopředu. Pak už ale převzal otěže zápasu domácí Písek. V 8. minutě našel Held Polodnu, jehož centr Bartalský vyboxoval ven z brány. Toto varování však nestačilo a o dvě minuty později vstřelili Jihočeši první gól. Mašát středem vyzval Helda, ten střelou k levé tyči zajistil domácím vedení - 1:0.
Žižkov se nepoučil. V 18.minutě, po rychlé rozehrávce Písku se hlavou nemýlil Polodna. A bylo to 2:0.
Přestože běžela teprve 18. minuta, bylo už prakticky po zápase. Stejně jako v Plzni nezachytila Viktorka začátek zápasu. Viktorka odešla do šatny s dvougólovou ztrátou.

Druhá půle začala v poklidném tempu. Po hodině hry se Písek začínal opět dostávat do tlaku. V 67. minutě ještě standardka Mašáta od levého rohového praporku v brance neskončila, o minutu později bylo vše jinak. Hlavičku Zušťáka sice Bartalský odvrátil, míč ale obratem vrátil do sítě Malý - 3:0. V 76. minutě centroval Zušťák a míč se tak dlouho potuloval pokutovým územím Viktorky, až volný Kubiš hlavou našel ještě volnějšího Pastyrika, který šťastným obloučkem přeloboval Bartalského počtvrté - 4:0.
Viktorka dnes nesplnila cíl a ztratila tolik potřebné body.

Sestava Písek: Samoel – Held, Pastyrik, Kubiš, Pravda – Polodna, Mašát, Skopalík (80. Šafárik), Linhart (73. Listopad) – Malý, Zušťák

Sestava Žižkov B: Bartalský - Šťastný (72. Zengue), L. Hruška, Markuzi, Folwarczny - Houžvička - Hřebeček (62. Martan), M. Kučera, Kočí, Dočekal (68. Matějka) - Demjan

Písek - Viktoria Žižkov B 4 : 0