Pražané si odvážejí z Budějovic pověstného "bůra"

Rezervní tým Dynama České Budějovice má už pravděpodobně zajištěnu účast v ČFL i pro příští rok. Přesto se před domácím publikem chtěl prezentovat proti již sestupujícímu Motorletu v tom nejlepším světle. A to se týmu trenéra Jiřího Lercha opravdu vydařilo. Na svém hřišti deklasovalo soupeře 5:0.

Fotbalisté Dynama začali proti sestupujícímu Motorletu velmi dobře a prakticky v celém průběhu zápasu byli výrazně aktivnější. První šance domácích a hned gólová přišla ve 14 minutě. Při první brance poslal Rakovan přesný pas za obranu, míč si v pokutovém území našel jarní střelec Adam Klavík, jehož přesné zakončení znamenalo vedení 1:0. O deset minut později výborně hrající Dynamo zvýšilo na 2:0, když se po rohu dostal odražený balon ke Kaňákovi, který zamířil přesně.
I v dalších minutách prvního poločasu byla k vidění jednostranná partie a pět minut před koncem to bylo již o tři branky. Na začátku 40. minuty poslal centr do vápna Michal Rakovan a obránci Jiřímu Peroutkovi stačila lehká teč hlavou, aby zvýšil na 3:0.

Jihočeši své vedení navyšovali i ve druhém poločase. Hned v 52. minutě byl v pokutovém území faulován Kaňák a dobře hrající Michal Rakovan přidal ke dvěma gólovým asistencím i branku z pokutového kopu - 4:0. Mladíci Dynama stihli ve zbytku zápasu vstřelit i pátý gól. V 70. minutě vybojoval Rein míč pro Martina Jasanského, který bez větších problémů do odkryté brány dokonal pověstného "bůra" na kontě pražského celku.

Sestava Č. Budějovice B : Křížek - Sajtl, P. Novák, Peroutka (75. Šimánek), Koutný - Mezlík (46. Rein), Bambule, Rakovan, Jasanský - Kaňák, Klavík (61. J. Novák)

Sestava Motorlet : A. Kučera - Mareš, Jírec, Zmeškal, Machurka - Dvořák (24. M. Kučera, 85. Hosínek), Karbulka, Brodský, Majerčin - Pyšek, Čmejla (54. Brusch)

České Budějovice B - Motorlet 5 : 0