Baník uťal sérii 5 proher a odrazil se ode dna

Po pěti porážkách se hráči Ostravy radují z vítězství. Díky trefě Tomáše Frejlacha vydřel Baník nejtěsnější výhru 1:0 nad Hradcem Králové a odrazil se od dna prvoligové tabulky na čtrnácté místo. Hradec hlavně v závěru vyvinul velký tlak, ale neměl štěstí v koncovce.

Aktuální tabulka soutěže

Náprava reputace mohla čtyři dny po trapasu ve Slavičíně začít další pohromou. Černý už v šesté minutě prostrčil míč na levou stranu rozběhnutému Pilařovi, který však ve slibné pozici trefil jen Baránka.

Baník po sérii neúspěchů nehrál tak odvážně dopředu, přesto měl příležitosti. Jednu stoprocentní hned v 10. minutě: hostující gólman Lindr neudržel Lukešovu bombu z dvaceti metrů, ale dorážející Varadi mířil z úhlu pouze do tyče.

Kýžený gól pro Ostravu nepřišel ani v 19. minutě. Koukalova přihrávka ze strany našla přímo na penaltovém puntíku naběhnutého Šenkeříka, kterému ale míč přeskočil pravačku a asi nejvýstižněji dokumentoval současnou herní nepohodu celého týmu.

Nováček na Bazalech nehrál vůbec pasivně. Několik nebezpečných brejků pochytali na poslední moment ostravští stopeři a táhlou Kocourkovu ránu ze střední vzdálenosti musel ve 43. minutě vytáhnout nad břevno Baránek.

S úvodem druhého poločasu jakoby se v domácích probudil pud sebezáchovy. Pod Ostravany chvilkami "hořel" trávník a nápor korunoval po autovém vhazování Frejlach, který se na velkém vápně nechytatelně opřel do odraženého balonu.

Tlak však v podání Baníku rychle vystřídaly obavy. Domácí se až příliš stahovali před vlastní pokutové území a divákům při některých akcí Východočechů trnula krev v žilách. Vyrovnání měl na kopačce v 75. minutě Dvořák, který však křížnou střelou těsně minul branku.

Ostrava kontrovala především brejky a jeden z nich mohl přinést i rozuzlení, ale Lindr strčil ruce do Varadiho hlavičky a míč z brankové čáry odklidila hostující obrana.

Hradec v závěru mocně tlačil, před ostravskou branku létal jeden centr za druhým, ale Baník silou vůle odolal.