Porazit pana Výjimečného v jeho hradu? Výjimečné

Porazit pana Výjimečného v jeho hradu? Výjimečné

Nemáte to srdce zklamat na vlastním stadionu své fanoušky tím, že skončíte po hvizdu rozhodčího bez bodů? Zaměstnejte bývalého učitele tělocviku z portugalského Setúbalu!

Mourinho v mafiánském stylu

Současný trenér Realu Madrid José Mourinho zas a znova dostává své přezdívky "The Special One". Jen těžko totiž na světě momentálně trénuje někdo, kdo by na svém hřišti táhl šňůru ligových neproher už více než osm sezón.

Jeho série se po vyprášení Santanderu zastavila na 140 utkáních bez prohry, s tím, že naposledy příznivce klubu rozesmutnil v roce 2002, když vedl FC Porto, které doma ve smolném duelu těsně nestačilo na Beiru-Mar 2:3.

Od té doby ve svých chrámech nezná slovo prohra. V portugalské lize to poté jako hlavní kouč doklepal k šestatřiceti tříbodovým ziskům a dvoum bodům za remízové výsledky. Za necelé tři sezóny na Stamford Bridge se jeho bilance zastavila na 29 vítězstvích a 9 remízách a s úplně stejnými čísly končil po dvou letech také v Serii A.

Na stadionu Santiaga Bernabeua má zatím bývalý asistent Louse van Gaala v právě probíhající La Lize stoprocentní bilanci bez jediné ztráty. Ano, každá série jednou končí, i ta sebeúchvatnější - ještě si však někdo myslí, že si svých 10 milionů eur ročně nezaslouží?

Kouče však jistě spíš než nějaké statistické šňůry zajímají trofeje. V rozehrané Primera División by mohl pod jeho vedením tým z hlavního města sesadit Barcelonu, čímž by se splnil pravidelný dvouletý cyklus z předešlých let, v nichž se oba rivalové o ligové primáty dělí - v roce 2007 a 2008 slavil Real, v posledních dvou ročnících zase Barca.