Hertha s Hubníkem vypadla s týmem z 3. ligy

Hertha Berlín s českým reprezentantem Romanem Hubníkem v obraně vypadla překvapivě ve 2. kole Německého poháru po prohře 1:2 s třetiligovým týmem TuS Koblenz. Pro vedoucí tým druhé bundesligy to byla první porážka v sezoně.

Hubník odehrál celý zápas na rozdíl od brazilského spoluhráče Raffaela, jenž byl deset minut před koncem za stavu 2:0 pro Koblenz vyloučen. Hertě se pak povedlo v 88. minutě i v oslabení snížit, ale senzaci nezabránila.

Fotbalistům berlínského celku, který na jaře sestoupil z nejvyšší soutěže, se tak rozplynul sen, že si zahrají ve finále Německého poháru na svém Olympijském stadionu.

Ze hry o trofej už je i Werder Brémy, který sice vedl na hřišti Bayernu Mnichov 1:0, domácí však utkání dvěma góly Schweinsteigera otočili a jsou v osmifinále. Z dalších prvoligových celků překvapení nepřipustily Wolfsburg, Kolín, Schalke ani Kaiserslautern. Vypadl naopak Freiburg po prohře 1:2 v druholigovém Cottbusu.