Vodička: Nemáme tu sílu zápas obrátit

V sobotním dopoledni přivítal lídr třetí ligy Bohemians Praha juniorku Liberce. Liberecké mužstvo je opravdu velmi mladé a bylo to na hřišti znát. Nedá se říci, že po fotbalové stránce, ale ve vyzrálosti a zkušenosti určitě.

V prvním poločase byli liberečtí mladíci Bohemians vyrovnaným soupeřem. Přesto šli do vedení právě střížkovští, kteří všechny své góly vstřelili ze standardních situací. První gól do sítě hostů vstřelil Šisler. Za stavu 1:0 pro Bohemians vstřelili hosté gól, který sudí neuznal pro ofsajd. Pak se domácí dočkali zvýšení po střele Očovana. Kontaktní gól vstřelil hosté sedm minut před koncem první půle, kdy Vojta pohotově z 10 metrů zužitkoval parádní zpětnou nahrávku Dostálka od zadní čáry.

Ve druhém poločase již úřadovali jen domácí, kteří trefami Očovana, Horáčka a Pospíšila uzavřeli skóre
na 5-1.

Trenér Jaroslav Vodička zhodnotil zápas na domácím webu takto:
„Prohráli jsme vysoko, ale šedesát minut jsme hráli opravdu dobrý fotbal a vedoucí tým tabulky Bohemku jsme dostávali na jejím hřišti dokonce i pod tlak. O naší neuznané brance v prvním poločase raději moc mluvit nechci, ale strašně pak rozhodla ta na 3:1. Z naší strany to byl asi ale nejlepší výkon z posledních čtyř zápasů, kluky musím pochválit. Větrali jsme je a proháněli, ale je to hodně mladý tým a ještě nemá tu sílu, aby takový zápas obrátil. Jestli jsem v minulých zápasech kritizoval Vlaska, tak teď ho musím opravdu pochválit. Byl naším nejlepším hráčem. Pátá porážka v řadě není určitě příjemná, ale nesmí to s námi zamávat. A třeba ten dnešní výkon dokázal, že jsme s nejlepším mužstvem ČFL hráli dvě třetiny utkání minimálně naprosto vyrovnanou partii, což je náznak nadějí do dalších kol, kde věřím, že už budeme bodovat.“

Bohemians Praha - Liberec B 5 : 1