Trápení Chelsea pokračuje, neměla ani na Everton

Chelsea neprolomila sérii špatných výsledků a v lize opět nedokázala zvítězit. V zápase s Evertonem sice vedla, hosté ale krátce před koncem srovnali skóre a ze Stamford Bridge si odváží cenný bod.

Chelsea promarnila šanci vrátit se do čela tabulky poté, co doma jen remizovala s Evertonem. Zápas Manchesteru United s Blackpoolem byl odložen, Chelsea spadla na třetí místo a na první se po výhře nad Fulhamem posunul Arsenal.

Chelsea odehrála slušnou první půli, ale po přestávce se víc dařilo Evertonu, který vybojoval zasloužený bod. Tým z Londýna získal jen pět bodů z posledních šesti ligových zápasů a Carlo Ancelotti z toho po závěrečném hvizdu evidentně nadšený nebyl. Evertonu se v poslední době rovněž nedaří, ale výkon z druhé půle může být malým povzbuzením do dalších bojů. David Moyes udělal proti minulému víkendu, kdy Toffees prohráli doma s West Bromem 1:4, v sestavě pět změn, a to se téměř hned projevilo. Už v první minutě otestoval Petra Čecha v brance domácích útočník Louis Saha.

Následovala nudná pasáž hry, aby se po několika minutách začala prosazovat Chelsea. Phil Jagielka zachránil hosty, když brankář Tim Howard neudržel míč, Nicolas Anelka střílel vedle, Salomon Kalou hlavičkoval rovněž mimo tři tyče a Terryho pokus se odrazil od břevna zpátky do pole.

Tři minuty před poločasem ovšem fauloval hloupě Howard Anelku po špatné malé domů Phila Nevilla. Nařízenou penaltu pak bez problémů proměnil Didier Drogba, který se v lize trefil poprvé od 3. října. Rozhodčí Lee Probert měl možná brankáře hostí vyloučit, k tomuto kroku však nenašel dost odvahy. Po pauze se Everton výrazně zlepšil a měl smůlu, že zlepšený výkon nepřetavil ve vyrovnávací gól. Nehlídaný Rodwell pokořil hlavičkou Čecha, ale míč se odrazil od tyče před branku. Šance nastala po centru Leightona Bainese, který byl i u další příležitosti hostí, ale pokus Seamuse Colemana Čech chytil. Bainesovi se na levé straně tolik dařilo, že Chelsea musela vystřídat pravého obránce Jose Bosingwu, toho nahradil Paulo Ferreira.

Nepříjemná chvíle pro českého brankáře nastala, když ho Tim Cahill trefil kopačkou do obličeje a divákům se vrátily vzpomínky na velké zranění českého reprezentanta z roku 2006. Po delším ošetřování však byl Čech schopen pokračovat. Body pro domácí měl pojistit Ashley Cole, ale nepodařilo se mu po Ferreirově centru dostat míč do sítě. Domácí tak pět minut před koncem inkasovali úder v podobě vyrovnávacího gólu Jermaina Beckforda, který po samostatném úniku a spolupráci s Cahillem skóroval.