Plzeň smetla Příbram a odskočila Spartě

Hráči Viktorie Plzeň zvítězili v páteční předehrávce 24. kola Gambrinus ligy na půdě Příbrami 3:0. Vedoucí tým tabulky otevřel skóre v 17. minutě poté, co přísně nařízený pokutový kop proměnil Horváth, ve druhém poločase ještě navýšili plzeňský náskok Jiráček s Ďurišem.

Západočeši přijeli do Příbrami, kde se jim dlouhodobě nedaří, potvrdit roli favorita a upevnit si místo v čele ligové tabulky. Domácí tým stále bojuje o udržení, ovšem v pátečním duelu hrál převážně druhé housle. Plzeň si v první půli díky větší pohyblivosti, aktivitě i lepším technickým dovednostem svých hráčů vytvořila převahu a také několik šancí.

Úvodní varování útočníka Bakoše ve 12. minutě ještě nevzala příbramská obrana vážně, o čtyři minuty později však Videgla svedl souboj ve vápně s pronikajícím Jiráčkem a byl z toho sporný pokutový kop. Plzeňský záložník totiž upadl nejspíš bez cizího zavinění a nařízenou penaltu proměnil hostující kapitán Horváth. Inkasovaná branka Příbram ještě více zaskočila, otupila její snahu směrem dopředu, ale hosté už do poločasu své vedení zvýšit nedokázali.

Kompletní statistiky z utkání PŘÍ - PLZ

Domácí tým ukázal, proč je v lize nejhůře střílejícím celkem - po přestávce se trápil s finální přihrávkou, navíc když už se dostal do šance, chyběl mu větší klid v zakončení. V 50. minutě se v pokutovém území Plzně prodírali do šance Wágner s Plašilem, ale jejich snahu překazil brankář Pavlík.

Západočeši si počínali jistě v obraně a také v útoku dokázali i po změně stran pořádně zazlobit. Po hodině hry na sebe upoutal pozornost záložník Jiráček, který sice napoprvé poslal svou střelu z hranice velkého vápna hodně mimo, ale v 68. minutě už zvýšil plzeňské vedení. Rezek vyslal přihrávku mezi příbramské stopery a tam si naběhl právě Jiráček, který krásnou křížnou střelou překonal domácího gólmana Hrušku.

Plzeň už v závěru utkání dominovala, domácí mužstvo do ničeho nepustila a ještě si vylepšila bilanci vstřelených branek. V 82. minutě utekl příbramské obraně střídající Ďuriš a své sólo proměnil v pěknou technickou střelu mířící k levé tyči Hruškovy branky, domácí gólman byl v tu chvíli bez šance. Hosté si z Příbrami odvezli důležité tři body a před nedělním zápasem Sparty v Mladé Boleslavi zvýšili náskok na letenský tým už na devět bodů.

1. FK Příbram - FC Viktoria Plzeň 0:3 (0:1)
Branky: 17. Horváth z pen., 68. Jiráček, 82. Ďuriš. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Pospíšil. ŽK: T. Pilík, Tarczal - Horváth.

1. FK Příbram: Hruška - M. Plašil, J. Štochl, Nohýnek, Pleško - Klesa, Videgla (46. Ricka), Tarczal, T. Pilík, Z. Koukal (77. M. Štochl) - Wágner (66. Huňa). Trenér: Roman Nádvorník.
FC Viktoria Plzeň: R. Pavlík - Rajtoral, Ševinský, Bystroň, Limberský - Petržela (88. Krmenčík), Horváth, Kolář (79. Ďuriš), Jiráček - Rezek, Bakoš (90. Sladký). Trenér: Pavel Vrba.