Španělští titáni finančně trumfli Yankees i Lakers

Španělští titáni finančně trumfli Yankees i Lakers

Španělské velkokluby FC Barcelona a Real Madrid překonaly baseballový tým New York Yankees pokud se ve světovém sportu týká výše výplat hráčů. Prozradil to žebříček Global Sports Salaries Survey 2011.

Průzkum ukázal, že průměrná roční výplata v FC Barcelona činí v prvním týmu 4,94 milionu liber (135 milionů Kč) či 95 081 liber týdně (2,6 milionu Kč).

Real Madrid je v žebříčku druhý s výdělkem 4,6 milionu liber (125,8 milionu Kč) průměrně na hráče prvního týmu ročně. NY Yankees ze zámořské baseballové Major League Baseball vyplácí průměrně ročně hráči 4,2 milionu liber (115 milionů Kč). Na čtvrtém a pátém místě se umístily basketbalové týmy Los Angeles Lakers a Orlando Magic, na šestém místě následuje fotbalová Chelsea.

Zpráva brala do úvahy 14 nejprestižnějších týmových soutěží na světě. Anglická Premier League zůstává nejlépe placenou fotbalovou ligou. Mezi tříctkou klubů s největšími platy hráčů v porovnání všech sportů figurují z anglické nejvyšší soutěže Chelsea, Manchester City, Manchester United, Liverpool a Arsenal.