Real slaví po 17 letech, Ramos rozbil trofej

Real slaví po 17 letech, Ramos rozbil trofej

Real skolil ve finále Španělského poháru díky brance Cristiana Ronalda ze 103. minuty nastavení svého rivala z Barcelony. Následné oslavy ale nevydržela v pořádku trofej, kterou obránce Sergio Ramos upustil pod autobus a ten ji poté zcela rozbil.

Kouč "Bílého baletu" José Mourinho po středečním finále, ve kterém byli jeho svěřenci lepším týmem, mohl odpovědět svým kritikům. Ti ho po posledním ligovém souboji s Barcelonou nešetřili za zvolenou defenzivní taktiku. "Vždy se snažím vytvořit co nejlepší podmínky pro svůj tým. Je důležité zůstat silný, i když vás soupeř přehrává. Tentokrát jsme však byli tím, kdo určoval tempo hry," prohlásil portugalský trenér.

Po nejtěsnější výhře ve finále Španělského poháru charismatický kouč poděkoval celému mužstvu. "Ta trofej není jen moje, ale zaslouží si ji všichni hráči v mužstvu, i lidé, kteří v klubu pracují. Pokud by se to nepovedlo, samozřejmě bychom byli velmi naštvaní. Ale v Realu všichni rádi vyhrávají, stejně tak, jako já," dodal Mourinho.

Naopak Barceloně přímo na stadionu držela palce také přítelkyně obránce Gerrarda Piqueho, zpěvačka Shakira, která zápas velmi prožívala a neúnavně katalánský celek povzbuzovala. Z trofeje se ale nakonec radoval Real, i když ne dlouho.

Oslavy zisku již osmnácté španělské pohárové trofeje v historii klubu totiž nepřežil samotný pohár. Obránce Realu Madrid Sergio Ramos jej totiž ještě před příjezdem do španělské metropole upustil z horního patra přímo pod kola autobusu, který trofej přejel a rozdrtil. Fanoušci v Madridu tak čekali na pohár marně.