Slavia vyřadila Teplice a dál sní o pohárové Evropě

Slavia Praha ve čtvrtek zvítězila v odvetném utkání čtvrtfinále Ondrášovka Cupu na domácím hřišti nad Teplicemi 1:0 a postoupila do semifinále nejvyšší domácí pohárové soutěže. Střelcem postupového gólu byl v 62. minutě kapitán Karol Kisel.

Slávisté málem zlikvidovali jednobrankový náskok Teplic z prvního utkání už ve 2. minutě, když Pospěch z 25 metrů trefil břevno. Brankáře hostí Grigara to dokonale probudilo a až do přestávky měl mnohem více práce než jeho protějšek Zlámal a řada nebezpečných střel šla těsně vedle. V 7. minutě po ranách Kisela a Jarolíma do skrumáže minul branku Koreš, Grigar se nedal překvapit střelami Jarolíma, Dostála, Kisela, skvěle zakročil ve 43. minutě proti ráně Černého k tyči. Tepličtí se postupně vymanili z tlaku Slavie a snažili se útočit hlavně po stranách, ale šanci si v prvním poločase nevypracovali.

I druhou půli začali slávisté aktivněji a ve 47. minutě Kisel ze stoprocentní gólové pozice netrefil branku hlavou po centru Trubily. Napravil to však v 62. minutě. Jarolím z dálky trefil tyč, odražený balón slávisté okamžitě nacentrovali před branku a Kisel skluzem skóroval z malého čtverce na 1:0. Vzhledem k pohárové matematice byla v tento moment postupujícím Slavia. O pět minut později mohl postup pojistit Koreš, ale netrefil branku.

Od této chvíle hráli Tepličtí daleko aktivněji směrem dopředu. V 69. minutě měli obrovskou šanci po centru Rosy. Značně dezorganizované obraně Slavie se nakonec velký závar podařilo vyřešit odkopem na roh. V závěru oba celky útočily a slávisté byli nebezpečnější. Velkou příležitost měl Trubila, jenž střílel hlavou k tyči a Grigar odvrátil takřka jistý gól další mimořádným zákrokem. Další šanci zahodil po Kiselově slalomu Koreš. Snaha Teplic vyrovnat z brejku a nebo z akce po dlouhých nákopech nebyla úspěšná a Slavia si postup pohlídala.

Ondrášovka Cup, čtvrteční odveta čtvrtfinále:
SK Slavia Praha - FK Teplice 1:0 (0:0)
Branka: 62. Kisel. Rozhodčí: Kocourek - Jiřík, Teuber. ŽK: Zb. Pospěch, L. Jarolím - Hošek, Mareš. Diváci: 3383. První zápas 1:2. Postupuje Slavia
SK Slavia Praha: Zlámal - Dostál, Čelůstka, D. Hubáček, Trubila - Hora (58. Milutinovič), L. Jarolím, P. Janda (39. M. Černý), Koreš - Kisel (89. Vlček) - Zb. Pospěch. Trenér: Michal Petrouš.
FK Teplice: Grigar - Vidlička, Smejkal, Hošek, Rosa - Verbíř (67. Melunovič), Matula, Čajič (82. Vondrášek), Vachoušek (34. Kalivoda) - J. Mareš, Mahmutovič. Trenér: Jiří Plíšek.