Sparta netáhne za jeden provaz, všiml si Bílek

První poločas se na Letné pískalo, druhý tleskalo. Spasitelem nového trenéra Michala Bílka se stal fanoušky odsuzovaný Libor Došek, který za pětačtyřicet minut vstřelil dvě branky a rozhodl o výhře letenského celku. „Libor pouze potvrdil, že je pro Spartu platným fotbalistou,“ uvedl po utkání kouč Bílek.

Téměř devět tisíc fanoušků bylo zvědavo na trojici nových trenérů – Bílek, Siegl, Frťala. Hlavní kouč ponechal systém 4 – 4 – 2, přičemž Sivoka stáhl na stopera vedle Řepky. „Někomu se zdá, že to není jeho místo. Jenže Sivok bude hrát tam, kde Sparta bude potřebovat,“ prohlásil Bílek, jenž střed pole vyplnil Sylvestrem a Šimákem.

Sparťané nevstoupili do utkání ideálně. Zvláště defenziva a přechod do útoku selhával. Navíc se domácímu týmu nedařily přihrávky, a když se Jun v dobré pozici vůbec netrefil do míče, sparťané po první půli odcházeli do kabin za hlučného pískotu. „Fanouškům se nedivím, měli na to právo. Nedokázali jsme se dostat do hry. Chyběla nám agresivita. Všude jsme byli druzí. Někteří hráči mohli udělat víc,“ zvýšil hlas Michal Bílek.

Letenskému klubu chyběla střední záloha. Sylvestre si často měnil svou úlohu se Šimákem, což vyvolalo, že ofenzivně laděný fotbalista musel bránit. Trenér Bílek učinil změny až o přestávce. Šimák přešel na pravý kraj zálohy, Sivok se vysunul zpátky do středu pole a pozici stopera vyplnil střídající Homola. K jedné změně došlo také v útoku. Nevýrazného Juna nahradil Libor Došek. Hra rázem ožila. Sparta se častěji dostávala do zlínské šestnáctky. „Potřebovali jsme něco změnit. V první půli hrál celý tým špatně,“ podotkl Bílek.

Mužem zápasu byl Došek, který osud utkání vzal pevně do svých rukou po hodině hry. Převzal míč na hranici velkého vápna, obtočil se kolem Švacha a přesnou střelou k tyči nedal zlínskému gólmanovi sebemenší šanci.

Fanoušci na stadionu ožili a svým povzbuzování žádali druhý gól. Ten přišel po deseti minutách. Kadlec hledal před brankou Doška, který po chybě brankáře Baránka stanovil konečné skóre 2:0. „Vím, že averze fanoušků na Libora Doška byla velká. V zápase však potvrdil, že je pro Spartu platným hráčem,“ říká Bílek.

Výkon ze strany Sparty nebyl pohledný, a proto dojde k určitým změnám. „Máme kvalitní hráče. Není možné, aby Sparta nehrála o titul. K některým změnám ale dojde. Máme vytipováno několik posil,“ svěřil se letenský trenér, který by si přál ve Spartě konstruktivního středního záložníka. „Nevylučuji, že se Sparta v nejbližších dnech posílí.“

Bílek nakonec zdůraznil, že to není jen o změnách v klubu. „Musíme z hráčů, kteří tu jsou, udělat kompaktní tým. Když jsem přišel, zdálo se mi, že Sparta netáhne za jeden provaz.“

[ 9.9.2006 - Pavel Janega l Foto: MARSfoto ]