Pekhart chybí podruhé za sebou. Jak to vysvětluje Bílek?

Pekhart chybí podruhé za sebou. Jak to vysvětluje Bílek?

Trenér národního týmu Michal Bílek chce v přípravném utkání s Tureckem 6. února vyzkoušet především útočníky Michala Ordoše a debutujícího Stanislava Tecla. V obranné fázi naopak kouč velké změny neplánuje. Velkou radost pak má Bílek z návratu kapitána Tomáše Rosického.

Dvaatřicetiletý záložník se vrací do reprezentace poprvé od loňského mistrovství Evropy. "Já jsem s Tomašem několikrát mluvil, na tento sraz se těší. Jsem rád, že je zdravotně v pořádku. Teď nastoupil (v Anglickém poháru) na 60 minut a ukázal, že ze své formy nic neztratil. Věřím tomu, že tomu bude po celou dobu naší kvalifikace," uvedl na tiskové konferenci Bílek.

Tecla, který dal na podzim za Jihlavu deset ligových gólů a v lednu přestoupil do Plzně, chtěl trenér pozvat už na listopadovou přípravu se Slovenskem, ale dvaadvacetiletý hráč si zranil kotník. "Je to gólový hráč, který měl výbornou formu. Přestože měl nějaké zdravotní problémy a nehrál, tak se do nominace dostal, protože ho chci vidět v akci," řekl Bílek.

Stejně jako proti Slovensku znovu nepozval útočníka Tomáše Pekharta z Norimberku. "Přemýšlím v tom smyslu, že pokud se Tecl bude jevit v dobrém světle a chytne úvod sezony, tak má šanci se do národního týmu dostat a to samé Ordoš. Proto Pekhart v nominaci není, nic jiného bych v tom nehledal," vysvětlil Bílek.

"Proti Dánsku (v březnové kvalifikaci o postup na mistrovství světa) budou nominovaní ti nejlepší útočníci, které máme k dispozici. Teď je pro Tomáše důležité, že v bundeslize nastupuje a v úvodu se střelecky prosadil. Uvidíme, jaká bude forma všech útočníků v březnu," doplnil kouč.

V defenzivě velké změny neplánuje. "Naše obrana je celkem stabilizovaná. Chtěl jsem vidět hlavně Michala Kadlece, který sice po zranění ještě do ligy nenaskočil, ale odehrál dva přípravné zápasy a zdravotně je v pořádku," uvedl Bílek.

Jednání o předčasném uvolnění sparťanských a plzeňských reprezentantů z klubové přípravy ze Španělska a Kypru prý proběhla bez komplikací. "Oběma klubům patří dík, že nejsou žádné problémy s uvolněním. Chápu Spartu i Plzeň, že by v době plné přípravy na Evropskou ligu chtěly mít hráče u sebe až do konce. Nás však čeká poslední zápas před kvalifikací," dodal reprezentační kouč.