Čech v Chelsea končí! Bude si muset hledat nové angažmá

Čech v Chelsea končí! Bude si muset hledat nové angažmá

Real Madrid, Paris St. Germain a Monaco. To jsou zájemci o služby českého reprezentačního gólmana Petra Čecha, jenž už to má v Chelsea podle anglického tisku spočítané. Podle dobře informovaných zdrojů serveru goal.com dostane Čech brzy nepříjemnou informaci, že si může hledat nové angažmá a ze Stamford Bridge bude muset po dlouhých letech odejít.

Ideální XI loňské sezony podle fanoušků


Thibaut Courtois bude jedničkou a Chelsea Čechovi řekne, ať si hledá nové angažmá. Tento scénář je podle všeho zcela nevyhnutelný.

Oba gólmani chtějí chytat, v brance však může být jen jeden a tím šťastnějším bude mladý belgický reprezentant, jenž se na Stamford Bridge vrátil po tříletém hostování v Atlétiku Madrid, se kterým získal mimo jiné titul a zahrál si finále Ligy mistrů.

Chelsea bude chtít Čecha prodat ještě toto léto, protože za rok by mu ze smlouvy zbýval už pouze poslední rok.

V ligové generálce odchytal celých 90 minut Courtois, Čech zůstal celé utkání jen na lavičce. V pondělním úvodním utkání anglické Premier League proti Burnley tak bude jedničkou mezi třemi tyčemi právě mladý Belgičan.

Jednička Chelsea? Napětí stoupá. V generálce chytal...

Londýnský klub nyní bude požadovat 12 milionů euro za Čechovy služby. Tato částka by neměla být pro zmíněné zájemce žádným problémem. Jde tedy spíše o to, kterou destinaci si Čech vybere.

Do Realu by se ovšem mohl stěhovat pouze za předpokladu, že „Bílý balet“ nejdříve prodá Ikera Casillase. Real se sice již zbavil Diega Lopeze, ale zároveň přivedl kostarickou hvězdu MS Keylora Navase.

Podle Viktora Koláře ze společnosti Sport Invest International, která Čecha zastupuje, se chystá agentura oslovit přední evropské velkokluby. „Budu mluvit s Andoni Zubizarretou z Barcelony a lidmi z Realu Madrid. I tyto kluby jsou ve hře v případě, že se Chelsea bude chtít Petra zbavit,“ řekl Kolář před šesti týdny.

„Rovněž zvažujeme Bayern Mnichov, kde má však velmi silnou pozici Manuel Neuer. Zájem má PSG a komunikujeme i s Monakem. Naopak víme, že Petr nepůjde do italské Serie A, protože tamní kluby mají problémy,“ pokračoval Kolář.

Čech je v Chelsea za deset let svého působení nesmírně populární a mezi fanoušky velmi oblíbený. Jeho prodej by tak příznivci „Blues“ jistě nesli velmi nelibě. V dresu londýnského klubu odchytal 479 zápasů, vyhrál Ligu mistrů, Evropskou ligu, třikrát Premier League, čtyřikrát FA Cup a třikrát Ligový pohár.

Kdo v Premier League by měl opustit klub a hledat štěstí jinde?

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.