Bude Čech měnit dres? Vyloučit nemůžu nic, tvrdí brankář

Bude Čech měnit dres? Vyloučit nemůžu nic, tvrdí brankář

Nejsledovanějším českým hráčům posledního dne přestupového okna je dvaatřicetiletý gólman Petr Čech z Chelsea. Zůstane bývalý brankář Sparty či Rennes na Stamford Bridge, nebo po deseti letech opustí Blues?

Matthäus odsoudil přestupovou politiku Bayernu! Co se mu nelíbí?

Jisté je, že by fotbalista nerad udělal unáhlený krok. Jedním dechem ovšem připustil, že ke změně trikotu dojít může a může to být také v rámci anglické ligy: "Jsem hráč Chelsea, kde mám ještě dva roky smlouvu. Ve fotbale se nedá nic předpovídat dopředu, nikdy nic není stoprocentní. Jsem v klubu deset let, situace je teď pro mě nová. Tři úvodní zápasy jsem nechytal v základní sestavě. Nemám však důvod panikařit, sbalit se a odejít. Já s ničím nepočítám, ale vyloučit nemůžu nic. Pokud přijde nabídka, která se nedá odmítnout," prohlásil v rozhovoru pro web sport.cz strážce svatyně, jenž zatím v boji o jedničku prohrává s mladým Belgičanem Thibautem Courtoisem.

Ostřílený Čech říká, že bude hodně záviset na postoji samotného klubu a pakliže by nějaká nabídka skutečně dorazila, musela by být zajímavá pro obě strany: "Může se to stát a nemusí. Důležité je, abych měl vůbec možnost souboje o pozici v brance. Záleží pak na trenérovi, jaké udělá rozhodnutí. Jde taky o to, jestli nějakou šanci ještě dostanu. Nevím, jestli je ve hře hostování či přestup. Spekulací je spousta. Až bude něco ležet na stole, teprve o tom budu mluvit," zakončil na stránkách sport.cz brankářský rekordman aktuálního lídra Premier League.

Manchester United posiluje útok, z Nice letí do Anglie Falcao

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.