Iniesta upřednostněn před Pirlem, Ribérym, Tourém i Henrym

Iniesta upřednostněn před Pirlem, Ribérym, Tourém i Henrym

Fotbalové prostředí je prošpikováno mnoha více či méně důležitými anketami. Cena Golden Foot, jež se uděluje proslulým a stále aktivním hráčům, kteří už ovšem přesáhli 29 let života, však svou relevanci má i proto, že se jedná o projekt samotných fanoušků.

10 současně nejlepších strážců třech tyčí na světě

Tradice Golden Foot se datuje do roku 2003, s tím, že jejím druhým vítězem byl před deseti lety také někdejší český reprezentační záložník a současný ředitel Juventusu Turín Pavel Nedvěd.

Kromě něj už si cenu ve svých osobních vitrínách mohli vystavit také Baggio, Ševčenko. Ronaldo, Del Piero, Roberto Carlos, Totti, Giggs, Ronaldinho, Ibrahimovič či Drogba, jenž ji přezval v loňském roce.

Vítěz se dočká pocty v podobě otisku chodidla do betonu na Promenádě šampionů v Monaku. Letos mohli příznivci vybírat z plejády, v níž figurovali také Franck Ribéry, Yaya Touré, Thierry Henry, Andrea Pirlo či Cristiano Ronaldo.

Volba však nakonec padla na třicetiletého špílmachra Barcelony Andrése Iniestu, který tak předběhl i několik starších borců. Katalánský odchovanec si v aktuálním ročníku Primera División připsal za momentálního lídra soutěže pět startů, ovšem na první přesný zásah stále čeká.

Poslední vítězové Golden Foot:

2003: Roberto Baggio
2004: Pavel Nedvěd
2005: Andrej Ševčenko
2006: Ronaldo
2007: Alessandro Del Piero
2008: Roberto Carlos
2009: Ronaldinho
2010: Francesco Totti
2011: Ryan Giggs
2012: Zlatan Ibrahimovič
2013: Didier Drogba
2014: Andrés Iniesta

Nejoblíbenější sportovec je CR7, stomilionová hranice se blíží


[img id="43980"]

LaLiga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.