Costa: Plzeň hraje líbivý fotbal, ale my jsme Sparta

Ostřílený sparťanský bek Costa, jenž přišel na Letnou v loňském roce z polské nejvyšší soutěže, se před 13. kolem na hřišti Viktorie Plzeň nechtěl vracet k letnímu Superpoháru, který jeho zaměstnavatel ovládl v Generali aréně poměrem 3:0. "To už je minulosti. Ligový duel bude určitě mnohem těžší," předpověděl v rozhovoru pro sport.cz defenzivní svěřenec Vítězslava Lavičky.

Costa: Plzeň hraje líbivý fotbal, ale my jsme Sparta
Ticketing ne, ochozy k stání ano! Vyzývají fandové. „Kozel“ Platil zahradníkem

O tom, že nezáří tak jako v plynulém ročníku...


"Fotbal je sport. A my hráči jsme jen lidé. Je těžké udržet formu pořád, někdy jste nahoře, jindy zase dole. Ale trenéři se mnou stále mluvili, podrželi mě i ve chvílích, kdy se mi moc nedařilo. Dál makám na každém tréninku naplno. Nejdůležitější pak je, jak se daří celému týmu."

O blížícím se hitu na západočeské půdě...


"Čeká nás samozřejmě velmi důležitý zápas. Plzeň má velký tým, takže po sportovní stránce je to asi největší zápas ligy. S derby je to těžké srovnávat. Pro mě je vždycky nejdůležitější nejbližší zápas, který nás právě čeká. Teď hrajeme v Plzni, takže je pro mě nejdůležitější ten. Soupeř má po všech stránkách kvalitní tým, hraje líbivý fotbal. Ale my jsme Sparta, takže bychom se měli soustředit hlavně na sebe, abychom klíčové utkání zvládli."

Výmluvu Sparty UEFA nezbaštila a napařila letenským obří pokutu