Deset atraktivních zimních přestupů ve slovenské lize

Slovenská nejvyšší soutěž se netěší takové přízni jako třeba česká Synot Liga, ale své fanoušky dozajista také má, stejně jako kvalitu, o čemž se často přesvědčují i naše prvoligové celky v pohárové Evropě, kde na ně mohou narazit. I u našich východních sousedů je zimní přestupové okno u konce. Je tedy možné rekapitulovat a podívat se na deset nejatraktivnějších zimních přestupů, které sestavil web Profutbal.sk. Převažují domácí transfery nebo zahraniční volby?

Deset atraktivních zimních přestupů ve slovenské lize
Nejslavnější odchovanci Southamptonu

Adam Zreľák (Slovan Bratislava)


Mladý talentovaný záložník o sobě nedával vědět jen u slovenské reprezentace do 21 let, ale i v dresu MFK Ružomberok. Aktuální mistr Slovan však po nevydařeném podzimu pod taktovkou kouče Josefa Chovance, který staví nový kádr. Dvacetiletý ofenzivně laděný Zreľák by mohl vypomoci na hrotu i ve středu pole.

Nikolas Špalek (MŠK Žlina)


Tento měsíc oslavil rodák ze Šale teprve osmnáct let, ale už pár týdnů předtím si nadělil vskutku zajímavý dárek. Působení ve Spartaku Trnava vyměnil za kvalitní a ostřílenou Žilinu a podepsal smlouvu na tři roky. Přestože se během podzimu neprosadil, účinkoval v šestnácti ligových zápasech a objevil se v sestavě v Evropské lize proti FC Zürich.

[break]
Kdo může v budoucnosti nahradit Josého Mourinha?

Dobrivoj Rusov (Piast Gliwice)


Trnavu opustil i brankář Dobrivoj Rusov, který je odchovancem trnavské lokomotivy. Své štěstí zkusí tento slovenský reprezentant v první polské lize Ekstraklasa v dresu Piastu Gliwice. Dobré výkony z mládežnických výběrů své země a klubové účasti v předkolech pohárové Evropy toho má zřejmě mnoho před sebou.

Marek Sapara (MFK Ružomberok)


Dvaatřicetiletý odchovanec Košic se během zimní přestávky vrátil do Ružomberka z Turecka, kde zaznamenal několik zajímavých angažmá po svém odchodu z norského Trondheimu. Zkušený záložník se bude snažit udržet Ružomberok mezi slovenskou elitou, neboť v současné době stále okupuje sestupové příčky Fortuna ligy.

[break]
Které posily by United nejvíce pomohly?

Ľubomír Michalík (FK DAC 1904 Dunajská Streda)


Jednatřicetiletý obránce, který již sedmkrát okusil i národní dres, po dvou letech odchází z kazašského celku FC Kajrat Almaty a své štěstí zkusí v Dunajské Strede, kde podepsal smlouvu na dva a půl roku. Nabídek na nové angažmá dostal hned několik, po své zahraniční pouti, která ho zavedla i do Anglie, zkusí své štěstí v rodné zemi.

Juraj Piroska (FC Kaysar Kyzylorda)


Nejvyšší slovenskou soutěž opouští po pětiletém působení v Senici Juraj Piroska. Sedmadvacetiletý kanonýr zkusí své štěstí v kazašském klubu FC Kaysar Kazylorda. Smlouva je podepsaná na jeden rok a pak se uvidí, jak se mu v exotické destinaci bude dařit. Celý podzim to spíše vypadalo na jeho odchod do Spartaku Trnava, kde byla dohoda již na spadnutí, ale Piroska nakonec volil zahraničí.

[break]
Nejlepší Asiati působící na evropském kontinentu

Martin Dobrotka (Slovan Bratislava)


Třicetiletého univerzála zná dobře i česká fanouškovská základna, neboť Dobrotka odehrál necelé tři sezóny v pražské Slavii. Do Slovanu přichází se smlouvou do léta 2017 jako náhrada za Igora Žofčáka, který zkouší své štěstí v Maďarsku. Nejedná se o žádnou ledabylou posilu, neboť by měl nosit kapitánskou pásku.

Gino van Kessel (AS Trenčín)


Jednadvacetiletý nizozemský útočník je kmenovým hráčem Ajaxu Amsterdam, který se již podruhé vrací do řad Trenčínu, mezi kterým si vyzkoušel i hostování ve francouzském Arles Avignonu. Nejproduktivnější hráč minulého ročníku slovenské první ligy nasbíral deset branek a devět asistencí. Své štěstí zkoušel i v rakouské Austrii Vídeň.

[break]
Které hvězdy mohly skončit v Juventusu?

Moses Simon (AS Trenčín)


Další velká posila trenčínského celku je devatenáctileté nigerijské křídlo Moses Simon, který se klubu upsal na tři a půl roku. Zajímavá posila přišla z belgického Gentu a zájem o jeho služby projevoval třeba i holandský Heerenveen, který podle tamních médií chtěl hráče z Trenčína vykoupit. Nejedná se o první jméno z KAA Gent, neboť před ním přivítali i bosenského záložníka Harise Hajradinoviče.

Juraj Halenár (FC Nyíregyháza Spartacus)


Dlouholetá hvězda Slovanu Bratislava zkusí své štěstí v maďarském prvoligovém celku po nepříliš vydatném podzimu u aktuálního mistra Fortuna ligy. Nejlepší historický střelec slovenské ligy v samostatné éře této země okusil například i Inter Bratislava nebo Artmedia Petržalka. Utajen mu není ani národní výběr, ve kterém se objevil ve třech zápasech.

Nejlepší produkty akademie Sportingu Lisabon