Sparta si doma s Jabloncem poradila

Pražská Sparta si to ve čtvrtfinále Poháru FAČR na Letné rozdala s Jabloncem a po vítězství 2:1 si do odvety vypracovali příznivou výchozí pozici.

První velkou šanci měli v šesté minutě domácí, ale Costa pobídku od Shaly zazdil, když z malého vápna pálil vysoko nad. Gólu se hráči Sparty dočkali v desáté minutě. Z levé strany přihrával Konaté a nepokrytý Řezníček napálil míč pod břevno.

Sparťanský útočník mohl po půlhodině hry přidat další gól, ale po Costově centru z levé strany poslal míč hlavou těsně vedle tyče. Záhy se do zakončení prodrali i hosté, ale Mingazov ve skrumáži z úhlu trefil jen gólmana Millera.

Pár minut před poločasem přidali Letenští další gól. Po dalším centru Costy se k hlavičce dostal Kadlec, jeho pokus skončil na tyči, ale odrazil se zpět ke střelci Sparty a ten se napodruhé nemýlil.

Deset minut po změně stran se podařilo Jablonci snížit. Po obrovské šanci Sparty se po rychlém brejku prosadil po Masopustově přihrávce do prázdné branky Doležal. Vrátit dvoubrankové vedení na kopačky hostů mohl opět Řezníček, ale ani nyní jeho hlavička nezamířila ve velké šanci mezi tři tyče.

V nastaveném čase zahodili hráči úřadujícího mistra další šanci. Dočkal připravil šanci pro Schranze, jenž však nedokázal Hrubého propálit.