Bída v Ostravě, další body pro Liberec a posun Dukly, Plzeň přejela Slovácko

Ostravě se na jaře příliš nedaří a lepší to nebylo ani v domácím duelu s Příbramí. Baník před nejnižší domácí návštěvou sezony pouze remizoval 0:0. Dukla si poradila na Julisce s předposledním Hradcem a vrátila se na páté místo. Opět bodoval Liberec, který ale výhru nad klokany v závěru duelu ztratil. V nejvyšší čas zabrali hráči Plzně, kteří po dvou ztrátách doma přejeli Slovácko 4:0.

Příbram popáté v řadě neprohrála a dál sní o pohárové Evropě. Na Bazalech však takřka nic nepředvedla, stejně jako domácí borci. Těch pár fanoušků, co do ochozů zavítalo, si to bude ještě dlouho vyčítat, protože takovou fotbalovou nudu asi dlouho neviděli.

Hradec Králové si v boji o záchranu v první lize příliš nepolepšil. Na Dukle totiž po gólu Beauguela z desáté minuty prohrál 0:1 a naprázdno tak vyšel popáté z posledních šesti zápasů. První půle byla ze strany Dukly velmi vydařená, po změně stran pražský celek viditelně snížil tempo, ale zápas měl nadále pod kontrolou a došel si pro tři body.

Liberec potvrdil zlepšení z poslední doby a opět bodoval. Tentokráte urval v domácím prostředí s Bohemians 1905 jeden bod a neprohrál již páté utkání v řadě. Slovan měl přitom dlouho nakročeno ke třem bodům, ale na branku Delargeho z první půle dokázal v závěru duelu odpovědět z penalty Rada.

V dresu plzeňské Viktorie se dařilo bosenskému útočníkovi Aidinu Mahmutovičovi, jenž dal po změně stran dva góly. To už ale bylo skór pro domácí velmi příznivé. V první půli se totiž svěřenci trenéra Miroslava Koubka prosadili rovněž dvakrát a nakročili za důležitou výhrou.

26. kolo první ligy:

Dukla Praha - FC Hradec Králové 1:0 (1:0)

Branka: 10. Beauguel. Rozhodčí: Nenadál - Kordula, Hock. ŽK: Marek Hanousek, Matěj Hanousek, Jan Blažek. - P. Dvořák. Diváci: 1538.

Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek - Považanec, Gedeon, Marek Hanousek (72. Jan Blažek) - Čajič (85. Kluk), Beauguel, Jakub Mareš (88. Jeřábek). Trenér: Kozel.
Hradec Králové: T. Koubek - Holeš, Križko, Chleboun, Nosek (78. Tito) - P. Černý - Malinský (57. Halilovič), Trubač, Štípek - P. Dvořák - Vaněček (71. Petrus). Trenér: Barborík.

Slovan Liberec - Bohemians Praha 1905 1:1 (1:0)

Branky: 38. Delarge - 90.+1 J. Rada z pen. Rozhodčí: L. Kovařík - Pilný, Černý. ŽK: Soungole, Karišik, Bakoš - Škerle, Bratanovič. Diváci: 5217.

Liberec: Hroššo - Sus (36. Coufal), Karišik, Pokorný, Mudra - Šural (72. Breznaník, 85. Pimpara), Pavelka, Delarge, Soungole, Frýdek - Bakoš. Trenér: Vavruška.
Bohemians 1905: Zlámal - Pauschek, Škerle, Šmíd, Šírl - Moravec, Jindřišek, Bartek (85. Havel), J. Rada, Mosquera (85. Lietava) - Mikuš (66. Bratanovič). Trenér: Pivarník.

Baník Ostrava - 1. FK Příbram 0:0

Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Antoníček. ŽK: Mišák, Narh - Krameš. ČK: 89. Krameš (Příbram). Diváci: 2311.

Ostrava: Pavlenka - Štěpán (46. Sivrič), Frydrych, Kouřil, Lučič - Jirásek, Mišák (79. Šašinka), Kukec - Narh (68. Holzer), De Azevedo, Sukup. Trenér: Frňka.
Příbram: Kelemen - Nitrianský, Hájovský, Zápotočný, Matějů - Krameš, Hnaníček - Moulis (70. Jiří Mareš), Suchan (79. Fořt), Zeman - Pilík (87. Tregler). Trenér: Tobiáš.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 4:0 (2:0)

Branky: 74. a 85. Mahmutovič, 5. vlastní Kerbr, 34. Kovařík z pen. Rozhodčí: Lerch - Wilczek, Blažej. ŽK: Mezlík, Valenta, Diviš. ČK: 33. Mezlík (všichni Slovácko). Diváci: 11.105.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, R. Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk (81. Hrošovský), Hořava - Pilař (73. Petržela), D. Kolář, Kovařík - Holenda (69. Mahmutovič). Trenér: M. Koubek.
Slovácko: Heča - Reinberk, Mezlík, Košút, Šimko - Valenta, Havlík - Hlúpik, Trávník (82. Kalouda), Kerbr (79. Galuška) - Diviš. Trenér: Habanec.