Kvintet klíčových momentů v bohaté kariéře Lamparda

Frank Lampard je jedním z nejlepších anglických hráčů všech dob. 24. května odehrál poslední zápas v Premier League a stěhuje se do severoamerické MLS. Během třinácti let v Chelsea nastřílel přes 200 branek a vyhrál Ligu mistrů, Premier League, League Cup i FA Cup. Podívejme se na pět klíčových momentů v jeho kariéře.

Vyzkoušejte sázkovou kancelář winmasters, protože na kurzech záleží!

5) Nejlepší střelec Chelsea

Lampard se stěhoval na Stamford Bridge v roce 2001 z West Hamu a fanoušci z počátku nebyli z tohoto nákupu příliš nadšeni. V sezóně 2003/04 však Blues skončili druzí v Premier League a dostali se až do semifinále Ligy mistrů. Během tohoto roku zaznamenal Lampard 15 branek a byl zvolen nejlepším střelcem Chelsea v této sezóně.

[img id="605"]
[break]
Kvintet úžasných faktů Copa America, které nezná každý

4) Fotbalista roku 2005

Lamparda o rok později ocenila Football Writters Association Award cenou Hráč roku, neboť byl klíčovou osobností Blues při zisku triumfu v Premier League. Během této sezóny zaznamenal 19 branek a na dalších deset nahrál. Byl to počátek jeho nejlepších let na Stamford Bridge, na které nikdo nezapomene.

[img id="2918"]
[break]
TOP pět rozdílových hráčů, které nabídne finále Ligy mistrů

3) Nejlepší střelec v historii Chelsea

V roce 2013 se stal Lampard druhým nejlepším střelcem Chelsea, když si připsal již dvoustý zásah. Na konci sezóny však překonal Bobbyho Tamblinga a stal se králem kanonýrů tohoto londýnského celku. Během svého působení na Stamford Bridge se trefil z každého třetího přímého kopu a brankáři vždy tušili, s kým mají tu čest.

[img id="26693"]
[break]
Nejpověrčivější fanoušci žijí v Itálii. Kdo nejvíce utrácí?

2) Triumf v Lize mistrů v roce 2012

Nikdo si tehdy nemyslel, že by Chelsea mohla vyhrát Ligu mistrů, ale opak byl pravdou. Bayern Mnichov měl tehdy obrovskou výhodu, neboť se finále hrálo na jeho půdě a Blues nemohli nastoupit díky karetním trestům v nejlepší sestavě. Lampard však s kapitánskou páskou byl skvělým vůdcem, pod jeho taktovkou Blues nemožné přetavili ve skutečnost.

[img id="40162"]
[break]
Pět gólmanů, kteří by mohli být i obstojnými záložníky

1) Poslední branka v posledním zápase PL

Ikona Blues strávila závěr svého působení v Premier League na hostování v Manchesteru City. V posledním zápase se na jeho paži objevila kapitánská páska a Lampard se parádně rozloučil s nejvyšší anglickou soutěží. Důvěra kouče Manuela Pellegriniho byla odvděčena 117. brankou v této soutěži, po které se přemístil do MLS, kde bude hájit barvy New York FC.