Došek do starého železa? Ani náhodou! Stačí, když vydrží zdraví

Došek do starého železa? Ani náhodou! Stačí, když vydrží zdraví

Opora Slovácka Libor Došek již kroutí osmatřicátý rok života, přesto na fotbalový důchod zatím nemyslí. V loňském roce dokonce zažil jednu z nejvydařenějších sezon své kariéry, když dlouho bojoval o korunu pro krále střelců.

Bohemia Casino – vyzkoušejte online automaty a ruletu za pouhou 1 korunu!

Nebýt zdravotních problémů, mohl na tom být kapitán celku z Uherského Hradiště ještě lépe, ale i tak byl s uplynulou sezonou více než spokojený. Velmi vydařený měl především úvod ligy, když dal dva góly do sítě Bohemians 1905, dvě trefy zaznamenal i proti Jihlavě a Duklu potupil hattrickem.

Díky výtečné formě o něm dokonce trenér týmu Svatopluk Habanec prohlásil, že by si zasloužil reprezentační pozvánku. „Těší mě, že v mužstvu mám útočníka Liborových kvalit,“ liboval si kouč, jemuž bylo jasné, že nejdůležitější v jeho případě bude zdravotní stav: „Libor je naším klíčovým hráčem, jen si přeju, ať mu vydrží zdraví.“

Po nevydařeném angažmá v Teplicích v dresu Slovácka viditelně ožil. „Libor dospěl jako fotbalista, dospěl jako chlap a tuto zkušenost dokáže zúročit na hřišti. Je to vůdce, kterého nám závidí půlka ligy,“ nechal se slyšet ředitel klubu Vladimír Krejčí.

Nedávno Došek prodloužil se Slováckem smlouvu o další rok, ale všem je jasné, že už dlouho hrát nebude. „Budeme se snažit poradit si bez Libora Doška, ale je to těžké. Hráč jeho kvalit v klubu není,“ hledí do budoucna Habanec.

Nejvíce ostřelovaní brankáři tohoto ročníku Synot ligy