Adauto je šťastný za Eden a přislíbil účast v Silvestrovském derby

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Evandro Adauto da Silva. Že vám toto jméno něco říká? Ano, tento brazilský útočník působil čtyři roky ve Slavii Prahy, se kterou si zahrál kvalifikaci Ligy mistrů i Evropskou ligu. Tento věčně usměvavý borec se nakrátko objevil v Edenu a promluvil o novém stadionu, o fanoušcích i o svých klientech.

Adauto je šťastný za Eden a přislíbil účast v Silvestrovském derby
Hušbauer se v Edenu bát nemusí, podle fandů Slavie je nejlepší posilou!

Do srdcí slávistických fanoušků se zapsal rychlými výpady i věčně pozitivní náladou. Velkým plusem byl i fakt, že se dost obstojně naučil česky, což se o dalších zahraničních hráčích působících v české nejvyšší soutěži většinou říci nedá.

Aktivní kariéru už má dlouho za sebou, přesto na fotbalových stadionech tráví spoustu času. Pracuje totiž jako hráčský agent pro agenturu v Brazílii.

"Když jsem přišel do Slavie, těšil jsem se, že zažiju atmosféru nového stadionu. Nevyšlo to, ale to nevadí. Po jedenácti letech jsem se vrátil a jsem šťastný, že ho má Slavia aspoň teď. Hrát zde byl snem každého hráče mé generace," začal Adauto svižnou češtinou.

"Myslím, že fanoušci i současní hráči Slavie si to zaslouží. Mají dobré podmínky i krásný stadion a měli by každý rok bojovat o titul," pokračoval v rozhovoru pro klubovou televizi.

Radek Černý, jenž ve Slavii trénuje brankáře, Adauta přemluvil, aby se příští rok zúčastnil populárního Silvestrovského derby. „Doufám, že hej! Pokud budu ještě živý, tak na sto procent budu hrát," slíbil.