Ščasný: Bylo by odvážné říkat, že se v Evropě nemusíme bát nikoho

Muž zodpovědný za výkony a výsledku rudého kolosu z letenské Generali arény Zdeněk Ščasný považuje postup mezi nejlepších osm mužstev Evropské ligy za největší úspěch své trenérské kariéry. Co vyřkl kouč Sparty, která si připsala premiérovou výhru na půdě italského týmu, na pozápasové tiskovce dále?

Ščasný: Bylo by odvážné říkat, že se v Evropě nemusíme bát nikoho
Soud „slávističtí fandové vers. policejní mlátičky“- návrat do dob totality?

O tom, že taktika Spartě vyšla...


"Máme nádherné pocity. Víc k tomu asi není, co dodat. Zápas vyhráli především hráči na hřišti, ale taktika sehrála velkou roli."

O tom, zda ho výsledek překvapil...


"Ani ve snu by mě nenapadlo, že to skončí tímto výsledkem. Oni zápas nepodcenili, přežili jsme první šanci a vyšla nám první půle. To byl rozdíl oproti Krasnodaru například. Využili jsme skvěle všechny brejkové příležitosti."

O tom, jak moc si římského úspěchu cení...


"S přibývajícím časem jsme věřili více a více, hlavně proto, že jsme hráli velmi dobře. V současné chvíli to považuji za největší výhru v mé trenérské kariéře."

O tom, jestli už přemýšlí o čtvrtfinále...


"Postup je samozřejmě příjemnější, než to, že jsem vyhrál tipovačku před losem této fáze. Soupeře pro čtvrtfinále se zatím nezabývám."

O tom, že od pátku už tým myslí na derby...


"Bylo by odvážné tvrdit, že se nemusíme nikoho bát na evropské scéně. Vždy se může stát cokoliv, ale pro mě je už nyní nejdůležitější nedělní derby, které potřebujeme vyhrát."