Slávisté kupují Dynamo České Budějovice?

[hot]NOVINKA[/hot] Současné postavení tradičního českého klubu, který se před časem vrátil ke svému předlistopadovému názvu – SK Dynamo České Budějovice – není právě nejrůžovější. Místo toho, aby bojoval o rychlý návrat mezi prvoligovou elitu, krčí se momentálně ve Fotbalové národní lize (FNL), tedy ve druhé lize, až na 11. místě z patnácti týmů, čtyři body od sestupové pozice.

Slávisté kupují Dynamo České Budějovice?
Kdo v Edenu řídí přestupy?

Přitom z tohoto klubu vzešli mnozí slavní hráči i trenéři, kteří mívali během své kariéry často vztah i ke Slavii – těmi nejslavnějšími jsou Karel Poborský a František Cipro. Ostatně i současný šéf klubu Martin Vozábal, účastník letních olympijských her 2000 v australském Sydney, hrával v červenobílém dresu. A nyní se v zákulisí objevují zprávy, že by se českobudějovického klubu, jenž byl v poslední době v karanténě a nemohl hrát soutěžní zápasy, opět mohli ujmout bývalí slávisté.

V souvislosti s vlastnictvím českobudějovického klubu padala v nedávné minulosti různá jména, hlavně Karla Poborského, jenž byl donedávna předsedou představenstva. V něm je dnes i zmíněný Martin Vozábal, za jednoho z nejvlivnějších akcionářů je považován Miroslav Dvořák, předsedou dozorčí rady je Radomil Procházka.

Dříve byl v souvislosti s SK České Budějovice zmiňován např. trenér Jiří Kotrba, ten ale dnes působí opět v Příbrami.

Spasí Dynamo Rosen s Doležalem?


Podle několika zainteresovaných lidí se kolem Dynama nyní točí bývalí slávističtí majitelé či šéfové – Tomáš Rosen a Petr Doležal,“ řekl efotbalu náš dobře informovaný zdroj.

Jak známo, Tomáš Rosen s Petrem Doležalem byli u posledních nejslavnějších let Slavie – 2008 a 2009, kdy červenobílí získali dva mistrovské tituly a poprvé a naposledy (v sezoně 2007/2008) hráli Ligu mistrů. Rosen jako majitel a Doležal jako generální ředitel klubu. Jenže pak se dostavil sportovní i finanční pád a Doležal červenobílé opustil, stejně jako později Rosen.

Petr Doležal odmítl talár a kariéru soudce a zvolil si raději fotbal. Byl vedoucím Brücknerovy a Beránkovy tolik úspěšné „21“, šéfoval legislativnímu oddělení fotbalového svazu. Odtud si jej Slavia vytáhla, po odchodu z Edenu se vrátil na Strahov, byl však spojován se zpackanou kauzou několika Bohemek ještě z předešlé doby v období předsedy ČMFS Jana Obsta.

Nový šéf FAČR Miroslav Pelta si Doležala vybral na ředitelské místo do svého FK Jablonec. Jenže po neúspěšném jabloneckém projektu tzv. „Galacticos“ Petr Doležal Peltův klub opustil.

Ing. Tomáš Rosen, který v úterý 29. března oslaví padesáté narozeniny, je český podnikatel, spolumajitel firmy Roto, která obchoduje se stavebním kováním. Vedle toho je spolumajitelem dalších společností. Jak jsme už uvedli, býval členem představenstva fotbalové i hokejové Slavie, o jeho náklonnosti k nejstaršímu českému klubu ostatně hovoří i jméno ulice, v níž bydlí: „Slávistická“.

Oživí nyní tito dva bývalí slávisté slávu uvadajícího Dynama České Budějovice, nebo jde jen o něčí přání či spekulace?

Pavel Procházka, šéfredaktor magazínu HATTRICK

[img id="26733"][img id="2876"]