TOP 3 hráči s největším gólovým přínosem pro svůj tým

Nejlepší střelci bojují o korunu krále střelců, ale pokud je takových střelců více v jednom týmu, jejich gólový podíl se snižuje. Kdo se nejvíce procenty podílí na gólové potenci svého týmu, nemusí nutně vyhrávat i mezi střelci samotnými. Kterých pět hráčů tvoří největší podíl gólů svých týmů?

TOP 3 hráči s největším gólovým přínosem pro svůj tým
Kdo je lepší, Zidane nebo CR7?

Gonzalo Higuaín – 48%

Útočník Neapole je v současné sezóně k nezastavení. V Sérii A už nastřílel 29 branek a to je téměř polovina všech gólů druhého celku italské ligy. Bez jeho gólů by se Neapol plácala někde ve středu tabulky. Není divu, že kolem argentinského forvarda krouží slavné kluby. Udrží ho Neapol, nebo bude válet za některý z velkoklubů?
[break]

Robert Lewandowski – 39%

O Bayernu se říká, že funguje jako dobře promazaný stroj, ale i tahle soustava koleček má jednu částečku, která je důležitější než ostatní. Jmenuje se Robert Lewandowski a na svém kontě má už 36 gólů napříč všemi soutěžemi. Přestože se brankami podílí téměř o 10% méně než Higuaín v Neapoli, tvoří obrovskou část branek svého týmu. Dokonce i takový tým jako současný Bayern se velkou měrou opírá o formu jednoho hráče.
[break]

Harry Kane – 38%

Kdo čekal gólovějšího Cristiana Ronalda či Zlatana Ibrahimoviče, je na omylu. Celými 38% procenty do celkového počtu gólů Tottenhamu v probíhající sezóně se zapsal Harry Kane, teprve 22 letý útočník. Dohromady za svůj tým nastřílel 24 branek, což ho rozhodně neřadí na třetí příčku evropských střelců, ale pro Tottenham je tento hráč více nepostradatelný, než jsou pro svůj tým jiné hvězdy. V létě asi Tottenham rozjetého Kanea neudrží.