Kdo na Švédy? Bude to vlastně nová jedenáctka, avizuje Vrba

Pakliže se vám nelíbila základní sestava České republiky proti Skotsku, je šance, že proti Švédsku budete spokojenější. Hlavní kouč Pavel Vrba totiž avizoval hned 9 změn v základní sestavě.

Kdo na Švédy? Bude to vlastně nová jedenáctka, avizuje Vrba
Limberský v současné formě do reprezentace nepatří

O tom, že trenér Švédska Erik Hamrén přirovnal Česko k prvnímu žebříčku FIFA Belgii...


"Nevím, který zápas viděl. Pokud viděl Skotsko, tak to kompliment asi bude. Pokud viděl třeba zápasy s Holandskem, tak to zase tak velký kompliment nebude."

O tom, že v úterý ve Stockholmu bude v základu oproti poslednímu utkání devět změn...


"Dva hráči, kteří hráli proti Skotsku, nastoupí od začátku i v tomto utkání. Ale jinak to bude zase vlastně nová jedenáctka, protože si myslím, že my ve svém středu nemáme individuality, které by výrazně převyšovaly ty druhé. Takže dostanou příležitost i další hráči a pro některé může ten zápas se Skotskem i se Švédskem rozhodovat o tom, zda budou v nominaci na mistrovství Evropy. Moje filozofie se z tohoto pohledu nemění. Na soustředění v Rakousku a po něm hrajeme tři utkání a tam už se sestava určitým způsobem tvořit bude a bude to trošku jiné. Ale necelé tři měsíce před mistrovstvím Evropy si hráči ten prostor určitě zaslouží. Chci zkoušet hráče, chci dát prostor hráčům, kteří tolik prostoru v těch soutěžních utkáních nedostávají. Samozřejmě chci využít všech šest střídání. Beru přípravná utkání na to, aby dostali prostor všichni hráči, aby se ukázali, jak na tom doopravdy jsou. Beru přípravná utkání tak, abychom byli připraveni třeba tak jak s Nizozemskem. S USA jsme prohráli přípravné utkání a pak se nám podařilo kvalifikační s Holandskem."

O tom, jak tým připravoval na nejnebezpečnějšího hráče soupeře Zlatan Ibrahimoviče...


"Ukázali jsme hráčům sestřihy jeho posledních dvou utkání v kvalifikaci s Dánskem. Myslím, že v těch zápasech ukázal vše, co v něm je. Hráči samozřejmě ví o jeho kvalitách a bude to pro nás velká zkouška před mistrovstvím Evropy."