Rada se po Holkovi vozit nebude, zdravotní problémy má devět Sparťanů!

Pět zápasů, pět porážek a skóre 10:1. Taková je bilance mistrovské Plzně v duelech se Spartou. Naposledy se Letenští z výhry nad velkým rivalem radovali v roce 2014. Od té doby ani bodík. Ukončí tuto mizernou sérii a pomohou Slavii nebo se bude zase radovat Viktoria? Trenér Pražanů Petr Rada věří, že další prohru Sparta nezapíše.

Rada se po Holkovi vozit nebude, zdravotní problémy má devět Sparťanů!

Nepříznivá série je v kabině Sparty v posledních dnech časté téma. „Hráči to samozřejmě vnímají, ale každá série může skončit. Chceme, aby se tak stalo už v neděli,“ burcuje své hráče na klubovém webu zkušený kouč, pod jehož vedením zvítězily rudé barvy jen jednou ze tří zápasů.

K domácímu upachtěnému triumfu nad Brnem pak Letenští přidali porážku v Jihlavě a remízu v derby na Slavii. Paradoxní je, že Sparta může hodně napovědět v otázce mistrovského titulu, což se jí ovšem letos prakticky netýká.

„Nahoře jsou dva týmy, které bojují o titul, ale mě to nezajímá. Já se soustředím na naše zápasy. Naším cílem je dohrát ligu tak, aby to odpovídalo Spartě,“ pokračoval pro sparta.cz.

Zatímco Slavia šlape a drtí soupeře, v Plzni to skřípe. Na rozdíl od Lafaty a spol. však Viktoria dokáže zápasy vyhrávat, byť třeba jednobrankovým rozdílem. „Nechci to hodnotit. My máme své vlastní problémy. Třeba individuální chyby, což jsme viděli v zápasech s Brnem i v Jihlavě. Musíme zapracovat na sebevědomí,“ burcuje Rada, který se bude muset obejít bez řady zraněných hráčů.

Mimo jsou Mazuch, Costa, Fýrdek, Hovorka, Rosický a Néstor. Otazník pak visí nad Václavem Kadlecem, Čermákem a Hybšem. O jejich startu se podle kouče rozhodne až před zápasem podle aktuálního zdravotního stavu.

Po utkání v Jihlavě se Rada pustil do Maria Holka a Tomáše Koubka. „Vyříkali jsme si to. Vozit se po nich nebudu. Důležité je, že jsme si to vyhodnotili. Kluci se k tomu postavili jako chlapi. Neschovávali se za výmluvy,“ dodal.

Pivarníka vyštvali hráči, Vrbovi se do Plzně nechce. Vymění Vozábal Požára?