Pokorný: Ještě 4 roky zpět se na mě chodili dívat na farmu do Turnova, teď bráním Di Maríu

Pokorný: Ještě 4 roky zpět se na mě chodili dívat na farmu do Turnova, teď bráním Di Maríu

Třiadvacetiletý stoper Lukáš Pokorný už působí v zemi galského kohouta několik měsíců. Dle jeho slov jsou s ním v Montpellieru spokojení a nečekali, že se aklimatizuje tak rychle. Na druhou stranu ale také vidí nějaké nedostatky, na nichž se bývalý kapitán Liberce snaží pracovat.

V Ligue1 zatím poslal třiašedesátiletý trenér Jean-Louis Gasset zadáka do hry devětkrát. "Je to typ trenéra, který moc s hráči nemluví. I na tréninku si drží odstup. S asistenty probere, co se bude dělat, ale pak je odtažitý a spíš pozoruje. Takový ten anglický styl. Oproti Česku je to něco jiného, ale do té doby, kdy vím, na čem jsem, mi to nevadí. Při mém příchodu mi sportovní ředitel říkal, že prvotní je záchrana v lize. Zároveň však nestaví tým jen proto, aby se zachránil. To by rovnou přivedli zkušené třicetileté hráče. Věří tomu, že se i perspektivní tým dokáže udržet a koukají směrem do budoucna. I to pomohlo v mém rozhodování. V hlavě jsem přemítal, že bychom tu mohli do pár let zažít nějaký úspěch. Záležet bude, jak se tým doplní a kdo všechno odejde. Naši nejlepší hráči určitě nabídky budou mít," uvedl v rozhovoru pro iSport.cz vytáhlý obránce aktuálně třináctého celku tabulky.

Ač Pokorný neodehrál vše a v několika případech seděl na lavičce, z nového angažmá je stále nadšený. "Jsem tu z 99,9 procent především kvůli fotbalu. Ale příjemné živobytí pomůže k celkové spokojenosti, která se odráží v mých výkonech. Když se tu probudím a otevřu okno, vidím slunce a moře. Nálada je hned jiná, než když to srovnám třeba s ránem v Liberci. Samozřejmě, že i kdybych byl v Rusku, tak budu rád, protože jsem v relativně dobrém klubu, ale ten život tady je fakt příjemný," pokračoval na stránkách Deníku Sport vítěz MOL Cupu ze sezony 2014/2015.

Barca loví playmakera Tottenhamu, Arsenal aktivuje výkupní klauzuli Jankta

Poslední zápas jeho zaměstnavateli ze Stade de la Mosson pro necelých 33 tisíc diváků nevyšel. V Parku princů podlehl domácímu Paris Saint-Germain 0:2. A mladého Čecha sledovala ve francouzské metrpoli řada blízkých. "Už když jsem přicházel do Montpellieru, tak mi všichni známí posílali termín našeho zápasu s Paříží a tušil jsem, že by to mohl být asi největší zápas, který bych tu mohl odehrát. Ještě nedávno jsem na jejich hráče koukal v televizi a teď jsem si proti nim zahrál. Atmosféra na mě dýchla, přišlo kolem 45 tisíc fanoušků. Jen je škoda, že jsme neuhráli lepší výsledek, šance jsme měli, ale PSG ukázalo kvalitu a hrálo to, co potřebovalo. Asi dvakrát mi na hřišti blesklo hlavou, že Barcelona tu dostala klepec. To jsem se pousmál a dál se věnoval hře. Co se týče bránění, tak já měl na starosti Angela di Maríu. Zrovna s ním jsem ještě nedávno hrával na playstationu a teď jsem ho měl bránit. Jinak na všech hráčích je vidět, že jsou fakt rychlí a hlavně v myšlení. Už dopředu ví, co udělají. Musíte být celých 90 minut koncentrovaný, jinak z toho může být průšvih. Stačí vteřina, abyste mysleli na něco jiného, a oni to okamžitě potrestají. Zrovna na zápas v Paříži jsem zařizoval asi čtrnáct lístků. Všichni byli nadšeni a mají stejné pocity jako já. Nevěří tomu, kde jsem. Ještě před čtyřmi lety se na mě chodili dívat do Turnova, kde jsem byl na farmě. A teď přijedou na zápas s PSG... Pořád si to nedokážou uvědomit. Já jsem v tomto směru rád, že jim dělám radost. Třeba babička s dědou nedávno oslavili padesáté výročí a nikdy nebyli v Paříži. Teď jsem jim to splnil. To mě těší daleko víc, než že jsem bránil Cavaniho s Di Maríou," doplnil pro isport.blesk.cz defenzivně laděný fotbalista klubu, který byl založen v roce 1974.

Na jaře už Pokorný čelil také Monaku, které se právě s Paříží přetahuje na čele tabulky a navíc je v semifinále Ligy mistrů. Který z velkých týmů na něj udělal lepší dojem? "Paříž. Na druhou stranu s Monakem jsme hráli doma, kde se týmům hraje špatně. Třeba na podzim kluci doma porazili Paříž 3:0. V tomhle je srovnání těžší, ale po technické vybavenosti a projevu na hřišti se mi Paříž líbila víc," uzavřel v Deníku Sport Pokorný, jehož mužstvo narazí v nejbližších dnech na Lille, Rennes a Olympique Lyon.