Brno má na výběr dvě cesty. Chceme zvolit kroky z rozumu, říká vlastník Zbrojovky

Brno má na výběr dvě cesty. Chceme zvolit kroky z rozumu, říká vlastník Zbrojovky

Zbrojovka Brno, která má za sebou překvapivý skalp Sparty, v současnosti stojí na rozcestí. Buď podrží ve funkci zaskakující asistenty Richarda Dostálka s Lukášem Přerostem, nebo brzy vsadí na jednoho z trenérů, které vedení oslovilo hned po odvolání Svatopluka Habance.

"Záskok" má však jistotu, že povede mužstvo i po reprezentační přestávce na půdě Mladé Boleslavi, která odstartovala ročník hrůzostrašně a po pěti kolech je na poslední příčce.

"Máme dvě cesty, chceme zvolit kroky z rozumu. Nejsme nyní pod tlakem okamžitě jednat. Musím oběma asistentům poděkovat za práci, kterou v krátkém časovém období dokonale zvládli, a dostali proto další prostor," pronesl majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Pakliže by se celek rozhodl pro setrvání třiačtyřicetiletého Dostálka, opakoval by se příběh Davida Holoubka a Sparty. Také bývalý český reprezentant s minulostí ve Slavii, Rubinu Kazaň, Slovácku či Aue totiž potřebnou trenérskou licenci teprve dokončuje.

"Může obdržet, podobně jako nedávno trenér Holoubek ve Spartě, tříměsíční výjimku. Potom bychom ale stejně problém museli řešit," doplnil první muž brněnského fotbalu, jenž dle svých slov jedná s několika oslovenými odborníky, jejichž jména však zatím nechává v tajnosti. Jedním z nich však má být podle informací eFotbalu Leoš Kalvoda. "Musím respektovat přání oslovených trenérů, že je zatím nebudu jmenovat. Nechceme se dostat do slepé uličky."

Odvolaný Habanec, jenž zastával ve druhém největším městě České republiky hned dvě funkce, opouští aktuálně čtrnáctý tým tabulky úplně. "V loňské sezoně spolupráce fungovala a dosáhli jsme solidních výsledků. Jenže začátek letošní sezony se nevydařil. Vázla komunikace mezi trenéry a hráči. Za tohoto stavu v klubu působit nemůže," uzavřel na adresu bývalého stratéga Ústí nad Labem či Slovácka nadřízený Poláka, Melichárka, Pavlíka a spol.

Liberec je třetí, ale Trpišovský kroutí hlavou: S herním projevem jsem hrozně nespokojený

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.