Tecl na staronovém postu opět září. A má o 100 procent vyšší úspěšnost než Doležal

Stanislav Tecl se po nějakém času opět vrátil na hrot na pozici středního útočníka a Jablonci, který naposledy podlehl před pěti týdny Viktorii, se tento tah vyplatil. Bývalý hráč Plzně či Jihlavy, jenž je na severu Čech zapůjčen ze Slavie, skóroval v obou posledních zápasech a patří k řadě hráčů, kteří jsou se třemi brankami usídleni na průběžném čele střelecké tabulky.

Tecl na staronovém postu opět září. A má o 100 procent vyšší úspěšnost než Doležal

Je možné, že mu to opravdu na špici útočného trojuhelníku sedí více, nežli na pravém křídle? "Také nad tím přemýšlím. Největší problém je v tom že v záloze se musí víc bránit.. Když získáme balon, tk to k bráně nemám čtyřicet metrů, ale třeba sedmdesát. Když má člověk hrát do obrany zodpovědně, je to namáhavé a síly pak dopředu kolikrát i chybí. Řekunu to teď blbě ale kdybych hrál zprava a nemusel vůbec bránit, tak je mi to úplně jedno ale zase člověku je blbý nechat tým na holičkách jen kvůli tomu, abych potom já mohl hrát dopředu," přiznal svěřenec kouče Zdeňka Kluckého, jehož slova vyšla v Deníku Sport.

V Plzni i ve Slavii zastával kolega Trávníka, Masopusta, Hübschmana a spol. roli křídelníka, do kterého po poprvé postavil Dušan Uhrin mladší. Jaroslav Šilhavý v tom pak ve Vršovicích pokračoval. "Byli jsme domluvení, že když se bude hrát na jednoho útočníka, bude se mnou počítat doprava. Když na dva, tak normálně dopředu. Akorát jsme na dva útočníky nehráli vůbec. Ale byl jsem rád, že jsem se do sestavy vůbec dostal, byť nejlepší je to pro mě v útoku," doplnil ve Sportu někdejší mládežnický reprezentant, který už v rámci české nejvyšší soutěže přestupoval za celkových 55 milionů korun.

Pánbůh? Rosický ukázal, že může být pro Spartu přínosem ze dvou důvodů

A jak to vidí Teclův nadřízený, jenž trojnásobného vítěze české ligy z let 2013, 2015 a 2017 vrátil opět na "devítku", čili na jeho flek? "Chtěli jsme směrem dopředu zkusit nějakého rychlejšího hráče, který je schopný naběhnout si na kolmou přihrávku za obranu. Martin Doležal je jiný typ, spíše soubojový, rychlostně ne tak silný. A hlavně Standa je klidný v koncovce. Když se dostane do šance, tak často proměňuje. Má o sto procent vyšší úspěšnost než Doležal. Bude záležet na soupeři, ale za nás má určitě větší pole působnosti směrem dopředu. Chceme od něj, aby projevil svou kvalitu dopředu, aby střílel branky a nabízel se. Když hraje ze strany, samozřejmě potřebujeme, aby hrál i zezdu, ale zase máme záložníky, kteří jsou schopní se za něj posunout, takže jsme na to připravení," uzavřel Klucký, jehož názor publikoval Deník Sport.

Pakliže by sedmadvacetiletý Tecl skóroval i v neděli proti Jihlavě, do střelecké listiny by se zapsal ve čtvrtém ligovém klání v řadě, což už se mu nepřihodilo hezkých pár let.

Berkovec se čertil: Už nás to s*re. My gól nedáme, ať je na hřišti kdokoliv