Tak slabou produktivitu neměla Sparta skoro 40 let. V lize pálí častěji všichni kromě Klokanů

Zatímco Slavia už nenašla přemožitele 33 ligových zápasů v řadě, čímž vyrovnala tuzemský rekord a v osmém kole na zlínské Letné se bude moci v historickém žebříčku osamostatnit, její tradiční rival, který má před sebou nedělní klání proti Teplicím, se ne a ne vymanit z herní i výsledkové krize.

Tak slabou produktivitu neměla Sparta skoro 40 let. V lize pálí častěji všichni kromě Klokanů

Jedinou statistikou, ve které výběr Andrey Stramaccioniho vyčnívá a kraluje, je počet použitých hráčů. V žádném ze šestnácti ligových mužstev se během úvodních sedmi kol neprotočilo tolik hráčů jako ve Spartě. V tomto případě 26.

Rozpaky budí i skóre 6:6. Dát v lize ze sedmi devadesátiminutových pokusů šest branek a neskórovat ani v obou duelech předkola Evropské ligy (rohromady devět klání), to už zřejmě nebude náhoda...

Naposledy na tom bylo slavné "S" takto bídně před necelými čtyřiceti lety, přesněji řečeno na podzim roku 1978.

Věděli jste, že méně gólů než momentálně pátá Sparta vstřelily už jen tři týmy - a sice osmí Bohemians 1905 (4 trefy), patnáctá Zbrojovka Brno (5 tref) a šestnáctá Vysočina Jihlava (5 tref)?

Dotyčnou mizérii podtrhuje i statistika ohledně střel na branku. Lafata, Janko, Juliš, Biabiany, Kadlec a spol. vystřelili na svatyně protivníků během sedmi příležitostí jen čtyřiadvacetkrát, což činí chabý průměr 3,4 střely na utkání.

Hůře už jsou na tom z celého peletonu pouze vršovičtí Klokani vedení Martinem Haškem, kteří ale ani zdaleka nemají takové možnosti jako jejich městský konkurent disponující kádrem, ve kterém jsou nuceni sedět na lavičce i nejlepší hráči uplynulého ročníku.

Ve Spartě to vře i mezi fandy, v Edenu v kotli zbili fandu, který nechtěl urážet Stramaccioniho