Cavani, nebo Neymar? Emery o penaltách rozhodne sám!

Cavani, nebo Neymar? Emery o penaltách rozhodne sám!

Nečekaně brzy musí kouč Paris Saint-Germain Unai Emery řešit rozpory v kabině. V Parku princů se totiž sešli dva kohouti, kteří se očividně nesnesou. Řeč je o Edinsonu Cavanim a Neymarovi. Oba dva útočníci měli menší konflikt už o víkendu v duelu proti Lyonu, když se nejprve přetahovali o zahrávání přímého kopu a následně o penaltu. Šarvátka pak podle hráčů PSG pokračovala v kabině a to poněkud kontaktnějším způsobem. Jak bude situaci řešit bývalý kouč Sevilly?

Před přímým kopem vzal míč Dani Alves, ale blížícímu se Cavanimu ho nedal, ačkoli o to uruguayský reprezentant vyloženě stál. Místo toho si počkal na svého parťáka z reprezentace Neymara. To u penalty byl první Cavani, který pro změnu odolal tlaku brazilského útočníka a střely ze značky pokutového kopu se ujal sám. Naneštěstí pro něj ale neproměnil.

Na toto téma pochopitelně přišla řeč i v rozhovoru s Emerym, podle něhož si musí hráči tyto věci vyřešit sami na hřišti. Španělský trenér si pochopitelně nechce rozhněvat nejlepšího střelce loňského ročníku Ligue 1 ani nejdražšího hráče planety.

„Na penaltu je určeno několik hráčů včetně Cavaniho s Neymarem. Měli by se na hřišti domluvit, kdo bude pokutový kop zahrávat. Budeme si ale muset sednout a do budoucna něco vymyslet. Oba dva jsou schopni penalty proměňovat a já chci v týmu alespoň dva hráče, na které se v této disciplíně lze spolehnout. Pokud nedojde k dohodě, jednoho z nich určím. Nechci tu žádné tahanice,“ prozradil Emery svůj záměr pro goal.com.

A proč se vůbec oba hráči o míč vždy tolik přetahovali? Podle mnohých jsou na vině peníze. Za vstřelený gól mají totiž oba pořádný balík peněz.