Syn Hapala slýchával, že je protekční dítě. Bral jsem to jako motivaci, říká opora Prostějova

Syn Hapala slýchával, že je protekční dítě. Bral jsem to jako motivaci, říká opora Prostějova
ROZHOVOR

Jako syn úspěšného a slavného fotbalisty to neměl vždy úplně jednoduché. Lukáš Hapal, nejstarší potomek někdejšího skvělého záložníka a současného úspěšného kouče Pavla Hapala, si ale narážky na to, že je protekční dítě s umetenou cestičkou nikdy moc nebral. Říkal jsem si, že musím o to víc pracovat, abych dokázal, že tomu tak není, říká záložník třetiligového Prostějova v rozhovoru pro eFotbal.cz.

Lukáš je jedním ze tří synů bývalého skvělého fotbalisty s deseti starty v reprezentaci. A všichni hrají fotbal. Není tedy překvapením, co je tématem číslo jedna, když se sejde celá rodina pohromadě. „Musím uznat, že naše ženy to s námi nemají jednoduché,“ usmívá se sedmadvacetiletý Lukáš, který rád vzpomíná hlavně na angažmá svého otce ve španělském Tenerife. „Komu by se nelíbilo žít u moře, užívat si teplého počasí a dobrého jídla. Když k tomu přidáte famózní fotbal, tak je to jako sen,“ rozplývá se.

Před letošní sezonou opustil šikovný záložník Mohelnici a posílil Prostějov, který po hned po roce sestoupil z druhé ligy. I letos by tak měl patřit k hlavním aspirantům na postup. I proto tuto adresu Lukáš Hapal zvolil. „Chtěl jsem udělat další krok vpřed a hrát o čelo MSFL,“ přiznává.

Dovedu si představit, že jako syn slavného fotbalisty jste pociťoval a slýchával různé narážky na protekci…

Samozřejmě jsem se s tím párkrát setkal, ale vždy sem si říkal, že musím víc pracovat a dokázat , že tomu tak není. Takže se dá říct, že mi to nakonec pomohlo. Víc jsem na sobě pracoval. Fotbal jsem vždy bral jako důležitou součást mého života. Žádný výraznější konflikt si v tomto ohledu nevybavuji, nejsem typ člověka, který by je zrovna vyhledával.

Jak jste se s případnými narážkami či útoky vypořádával?

Určitě mě to velice motivovalo, ale spíš za účelem dokázat to sám sobě, než někomu cizímu.

Platilo ve vašem případě, že když je váš otec fotbalistou, tak se budete fotbalu věnovat i vy?

Musím uznat, že to celkem bylo jasné. Taťka byl pro mě vždy vzorem, i proto jsem se vždy snažil, aby na mě byl pyšný.

S otcem jste toho hodně nacestovali. Hrál i v zahraničí v Německu a ve Španělsku na Tenerfie. Pamatujete si na to?

Německo si moc nepamatuji, ale Tenerife? To byla pohádka! Komu by se nelíbilo žít u moře, užívat si teplého počasí a dobrého jídla. Když k tomu přidáte famózní fotbal, tak je to jako sen.

Hvězdu MSFL připravil o ligu slávista, pak sparťan: Chyběl mi krůček, zamrzí to

Jak často se při trenérské vytíženosti vašeho otce potkáte? Je fotbal tématem číslo jedna i v rodinném kruhu? Přeci jen máte ještě další dva bratry, kteří také hrají fotbal...

Je pravda, že fotbal řešíme pokaždé, když se vidíme. I kvůli mým bráškům je u nás fotbal na prvním místě. Naše ženy to s námi nemají jednoduché (smích). A co se týče kritiky, tak samozřejmě naslouchám každému slovu, co říká.

Otec aktuálně vede slovenskou reprezentaci do 21 let. Prozraďte, jak dlouho byl naštvaný poté, co Slovákům unikl postup do semifinále na letošním mistrovství Evropy v Polku po „okaté“ výhře Italů nad Německem?

Byl jsem tam s přítelkyní a moc jsme si to užili. Slováci hráli skvělý fotbal. Po tom zmiňovaném zápase jsem taťkovi říkal, že jho tým hrál výborně a ukázal se ve vynikajícím světle. Bohužel to tak dopadlo a nikdo to už nemohl změnit.

Pojďme k vašemu angažmá v Prostějově. Do klubu jste zamířil před touto sezonou z Mohelnice, proč jste se rozhodl právě pro Prostějov?

Prostějov pro mě byl volbou číslo jedna. Už v zimě jsme se bavili, že bych sem zamířil na zkoušku. Nakonec sem se rozhodl ,že pomůžu ještě zachránit Mohelnici ve třetí lize a v létě se vrátíme k jednaní. A důvod? Byl jasný. Chtěl jsem udělat další krok vpřed a hrát o čelo MSFL.

Jste v Prostějově sice krátce, ale můžete říct, jak jste zde spokojený a jestli angažmá splnilo vaše očekávání?

Jsem zde velice spokojený! Kabina je zde výborná a myslím si, že mě spoluhráči mezi sebe hned vzali. A co se týče zázemí, vše zde funguje na vysoké úrovni.

Prostějov se po postupu do druhé ligy hned po roce vrátil zpátky do MSFL. Je vaším letošním návrat do druhé nejvyšší soutěže?

Cíl je hrát dobrý fotbal a být ve vrchní části tabulky. Ale myslím si, že každý z nás chce vyhrávat a soutěž vyhrát. To je i můj nejbližší fotbalový sen.

Jak hodnotíte sílu týmu?

Dle mého názoru máme v Prostějově velice silný a vyrovnaný tým, který má obrovskou chuť pracovat a zlepšovat se.

V létě převzal tým kouč Oldřich Machala, někdejší dlouholetý ligový obránce olomoucké Sigmy. Jaký je jako kouč a je znát, že má za sebou dlouho profesionální kariéru?

Trenéra Machalu znám už ze svého působení v HFK Olomouc a musím říct, že tréninky mají vysokou úroveň a nasazení. Nikdo nic nevypustí, což to je cesta k úspěchu.

Prozraďte, jak je MSFL atraktivní po finanční stránce?

V této soutěži se dají určitě vydělat slušné peníze, ale mám samozřejmě i klasickou práci. Pracuji ve firmě s internetovým obchodem.

Porazil Manchester United s Rashfordem, dnes hraje ČFL. To je život, říká Grobár