Hapal či Gabriel opět hvězdami Sparty? Tihle synové slavných otců chtějí prorazit na Letné!

Hapal či Gabriel opět hvězdami Sparty? Tihle synové slavných otců chtějí prorazit na Letné!

Jejich tátové patřili ve své době k největším hvězdám Sparty. Někteří z nich prožili právě na Letné nejvydařenější období své kariéry, vyhrávali ligové tituly a zahráli si proti evropským velkoklubům v „milionářské“ Lize mistrů. Teď jsou na řadě oni. Synové někdejších slavných sparťanů mají před sebou jediný cíl – dosáhnout v rudém dresu minimálně takových úspěchů jako jejich tátové. O koho jde?

Ondřej Hapal

Otce tohoto šestnáctiletého šikovného záložníka netřeba dlouze představovat. Pavel Hapal to z olomoucké Sigmy dotáhl až do bundesligového Leverkusenu a španělského Tenerife. Bohužel měl smůlu na zranění, které ho připravilo i o start na ME 1996 v Anglii. Současný trenér slovenské reprezentace do 21 let strávil ve Spartě jarní část v roce 2000. Do paměti fanoušků se paradoxně zapsal nejvíc neproměněnou penaltou v souboji s Barcelonou.

Ligu mistrů by si jednou v dresu Sparty jistě rád zahrál i jeho prostřední syn. O Ondřejovi se mluví jen v tom nejlepším. S fotbalem začínal stejně jako jeho táta v olomoucké Sigmě, ovšem loni v září ho zlanařila Sparta, kde hraje za mladší dorost do sedmnácti let pod vedením kouče Davida Holoubka.