Laštůvka zpátky v Baníku! Pomůže k záchraně?

Patnáct ligových utkání, devět čistých kont. Ani tyto statistiky nestačily Janu Laštůvkovi k setrvání ve Slavii. Pražský klub má vyšší cíle, navíc podepsal nového brankáře Koláře a pro zkušeného gólmana tak nezbylo místo.

Laštůvka zpátky v Baníku! Pomůže k záchraně?

Jan Laštůvka pro klubový web vysvětloval: Vždycky jsem tvrdil, že se do Baníku rád vrátím bez ohledu na to, jestli bude v první nebo jiné lize. S Baníkem jsem byl po poslední změně majitelů celou dobu nějakým způsobem v kontaktu, ale když jsem se před rokem a půl vracel z Ukrajiny domů, už měl post gólmana obsazený, a proto jsme tehdy vůbec o této možnosti ani nejednali. Já jsem si rád zachytal doma v Karviné a teď se situace vyvinula takhle. Člověk, který zažil mistrovskou sezonu, a já to dodnes vidím úplně živě před očima, na to těžko může zapomenout. Věřím, že jaro s mužstvem, které tu je, zvládneme a Baník půjde nahoru.

Baník to se záchranou myslí vážně a během zimní přestávky už přivedl několik zajímavých posil, zejména do útoku (jmenujme alespoň Filla z Teplic nebo Diopa ze Zlína). Posilou pro obranu je francouzský zadák Christophe Psyché a právě Jan Laštůvka - oba mají pomoci v řadách, kde Baník na podzim, diplomaticky řečeno, příliš neexceloval.

Se Slavií měl sice Laštůvka podepsán kontrakt na dva roky, odchází ale už po půlsezoně. V lize sice předváděl solidní výkony, nicméně na evropském poli to žádná sláva nebyla - a nejen proto odchází do Baníku. A tam jsou spokojení: Jsme opravdu nadšeni, že se nám Honzův příchod povedlo dotáhnout. Osobně jsem přesvědčen, že v české lize není lepší gólman a ještě během podzimu by nám tahle možnost zněla jako sci-fi. Jednali jsme o tom několik týdnů, a nebylo to vůbec jednoduché, protože o brankáře takových kvalit je na trhu vždy zájem, a navíc měl stále smluvní závazek ve Slavii. V Honzovi získáváme obrovskou posilu a kvalitu, tvrdí sportovní ředitel Baníku Dušan Vrťo.

Laštůvka v Ostravě podepsal smlouvu na rok a půl s opcí.