Z exslávisty Mihalíka se stal v Polsku rebel. Za kritiku prezidenta Cracovie ho čeká pokuta a béčko

Z exslávisty Mihalíka se stal v Polsku rebel. Za kritiku prezidenta Cracovie ho čeká pokuta a béčko

Polský celek Cracovia Krakov na konci zimní přípravy přeřadil třiadvacetiletého slovenského reprezentanta Jaroslava Mihalíka do B-mužstva a navíc mu udělil pokutu 40 tisíc zlotých, což je zhruba 10 tisíc eur.

A důvod? Bývalý hráč Žiliny či Slavie Praha se před pár dny pustil do veřejné kritiky klubového prezidenta Janusze Filipiaka. V rozhovoru pro list Przeglad Sportowy se mimo jiné nechal slyšet, že mu první muž Cracovie znechutil fotbal.

Ač se ho trenér po prvním mediálním vyjádření zastal a mladík ho ubezpečil, že jeho vyjádření bylo špatně pochopeno, druhý výstup už mu neprošel...

Poláci, kteří se tento týden vrátili z tureckého soustředění, záložníka vykoupili z Edenu hned po evropském šampionátu do 21 let za 850 tisíc eur. Mihalík si však maloval, že tak činí pouze z obchodního hlediska a že půjde o dům dál.

"Cracovia nikdy předtím nezaplatila tolik za jednoho hráče. Měl jsem pocit, že jsem zahrál dobrý zápas proti Polsku a funkcionáři trochu změnili názor. Trenér Probierz mi během turnaje napsal že se uvidíme v Krakově a že chce, abych byl jeo hráčem. Zaimponovalo mi to. Viděl jsem, že si cení mých schopností. Jsem však upřímný člověk a tak jsem mu odepsal,, že nemám zájem působit v Krakově a chci odejít. Později jsem se setkal s koučem i prezidentem. Panu Filipiakovi jsem řekl: Můžete mě koupit, ale když dostanu nabídku, chc odejít. Odpověděl mi, že v tom nevidí problém, protože má na mě dvě dobré nabídky. Myslel jsem, že mě chce Cracovia koupit za 850 tisíc eur pak prodat za více peněz. Později se bohužel ukázalo, že prezident nemluvil pravdu. Doslechl jsem se, že žádné nabídky neexistovaly a když ano, on sám je za mými zády odmítl a mně sdělil něco jiného. A tak jsem nyní v Krakově, i když nechci. Sním o působení v atraktivnější zahraniční soutěži, nelépe španělské. Netajím, že mi prezident svým počínánm trošku znechutil fotbal," ulevil si webem sme.sk citovaný exslávistický křídelník, jenž má v nynějším působišti platný kontrakt až do 30. června 2021.

Rodák ze Spišské Nové Vsi, jenž podle polského tisku během zmíněného zahraničního soustředění ignoroval společné snídaně a provokoval trenérský štáb, čímž si chtěl vypomoci k ukončení kontraktu, je aktuálně součástí druhé tréninkové skupiny, ve které se připravují junioři a ti, pro které nemá trenér Probierz místo v prvním mužstvu.

Dosavadních čtyřiadvacet startů v Ekstraklase (na podzim to bylo 14) tak zřejmě hned tak nerozšíří...