Dočkáme se spravedlivé La Ligy? Španělská první liga chce videorozhodčího

Dočkáme se spravedlivé La Ligy? Španělská první liga chce videorozhodčího

Někdy rozhodčí pomůže tomu, někdy zas tomu, někdy zas poškodí toho a pořád dokola. A jestli to někde platí dvojnásob, tak právě ve Španělsku. To by ale mohlo skončit!

Vedení La Ligy by si totiž přálo, aby do práce rozhodčích zasahoval také videorozhodčí. Funguje to už i v české lize a dokonce už minulý týden odvolal zprvu uznaný gól Milana Škody do sítě Klokanů. 

V jiných soutěžích ho mají dokonce i propracovanější, ovšem ve Španělsku se zatím věří lidem. A člověk dokonalý jistě není a španělský rozhodčí už vůbec ne. Právě tam sudí nejvíce chybují a video by jim mohlo pomoci.

Videorozhodčí možná bude k dispozici i na mistrovství světa v Rusku, někteří kritici však argumentují tak, že budou z fotbalu vytraceny emoce a lidský faktor. Každopádně by se tato vychytávka mohla použít pouze v případě rozhodnutí o penaltách, o platnosti branky a o červených kartách. 

La Liga to zvažuje a pravděpodobně tam to video také uvidíme. Zda ale bude na mistrovství světa nevíme, musí to totiž schválit výbor IFAB. "Fotbal se musí rozhodnout. Chce větší fair play a přesnost za cenu občasného zdržení?" řekl někdejší rozhodčí a současný ředitel IFAB. "Nebo se zdržovat nechce a chce neférovou hru, kdy si budou všichni stěžovat na jasné chyby, které sice viděl každý u televize, ale ten jediný důležitý člověk na hřišti je neviděl, protože se nemohl podívat na opakovaný záznam?" dodal.