Daníček si kapitánskou pásku užil: Na rovinu vám ale říkám, že nůžky vám neukážu

Daníček si kapitánskou pásku užil: Na rovinu vám ale říkám, že nůžky vám neukážu

Slovácko mělo možná v posledním ligovém utkání více štěstí jak rozumu. Před vlastními diváky nakonec porazilo Bohemians 1905 rozdílem jediné branky, kterou vstřelil s kapitánskou páskou Vlastimil Daníček. Překonal tak brankáře hostů Fryštáka, který je shodou okolností odchovancem klubu z Uherského Hradiště.

Daníček pálil nártem do protipohybu a rozvlnil sítě. Díky této trefě pomohl svému týmu v záchranářské práci. Střela to byla výborná, ale v rozhovoru pro klubové stránky přiznal, že třeba a nůžky se necítí. „Nůžky neumím, to se bojím o záda. Takže na rovinu vám říkám, že nůžky vám neukážu,“ usmíval se od ucha k uchu po utkání.

Jak již bylo zmíněno, v utkání nosil na své paži kapitánskou pásku, ale rozpaky si z této role nedělal. „Je jedno, jestli dám branku jako kapitán, nebo ne. Jsem prostě rád, že jsem dal vítězný gól. Pro mě je to pocta jí nosit. Jsem až druhý náhradní kapitán, ale Šumi se bohužel zranil a Koza, který je ještě přede mnou, je také zraněný,“ poukázal na fakt, proč byl do této role nakonec dosazen pro utkání s Klokany.

Slovácko bojuje na jaře o udržení mezi elitou a každý bod má cenu zlata. „Celo sezónu se pohybujeme v tabulce tam, kde nechceme být, takže to „příjemné napětí“ je v každém zápase. Tyto body jsou cenné. Je také dobře, že jsme udrželi nulu, protože jsme vždycky dostali jeden hloupý gól,“ uzavírá Daníček rozhovor na klubových stránkách Slovácka.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.