Jablonečtí nejsou líní na krok. Co dalšího stojí podle Doležala a Masopusta za vzestupem jejich klubu?

Jablonečtí  nejsou líní na krok. Co dalšího stojí podle Doležala a Masopusta za vzestupem jejich klubu?
OBSAHUJE OHLASY

Jablonec v jarní části šlape jako švýcarské hodinky. Vyhrál všechny čtyři dosavadní ligové duely (na pátou Spartu už ztrácí pouhý bod) a jedno vítězství si připsal také ve čtvrtfinále MOL Cupu.

Proti poslednímu Baníku byl severočeský celek jasným favoritem. Jak se s touto nálepkou hraje? "Tyhle zápasy jsou vždycky ošemetné. Dá se říct, že Baník hrál o všechno a jelikož ostatní ohrožené týmy vyhrávají, tak ten zápas byl i pro něj hodně složitý. Důležité je, že jsme to zvládli a zda to zvládnou i oni, to už je jen na nich," uvedl jeden z víkendových střelců Martin Doležal, jemuž nynější hra na dva útočníky sedí. "Je vidět, že nám to s Chramostou vyhovuje, každý jsme jiný typ. Většinou se snažím prodlužovat na Honzu za obranu. Občas to nevyšlo, ale to je tak vždycky. Zase to tam oběhali naši záložníci, takže zaplaťpánbůh za výhru," doplnil útočný hráč, jehož tým porazil Ostravu i na vyhrané souboje (113:94) ři odebrané míče (4:3).

Co může za aktuální skvělou formu? "Výhodou určitě je, že mužstvo je již delší dobu prakticky pohromadě. Utvořila se dobrá parta a cítíme se dobře nejen v zápase, ale i na tréninku. Je to hodně o sebevědomí a to teď máme," pokračoval bývalý ofenzivní hráč Sigmy Olomouc.

A navázal na něj také důležitý článek soudobého Jablonce Lukáš Masopust. "Jeden z důvodů je ten, že jsme spolu už delší dobu. Důležitá je sebedůvěra a daří se nám v záložní řadě. I když teď vypadli Hübschman s Považancem, tak se nám povedlo je nahradit. A také nejsme líní na krok. I když jsme toho měli chvílemi plný kecky, trenér nás tále hnal dopředu a je vidět, že pressing nese své ovoce. To jsou asi ty nejzákladnější věci," ozřejmil na webu fkjablonec.cz rychlonohý univerzál.

Právě on dorazil na Střelnici z Jihlavy, která zatím také jen a pouze vítězí a je největším překvapením jara. "Já hlavně jedu domů. Zatím jsem tam nevyhrál a ty zápasy byly vždycky hrozný, takže uvidíme. Na zápas se těším a doufám, že uspějeme," uzavřel Masopust. A pohled důrazného Doležala? "Určitě to bude těžší než o víkendu, ale máme nějakou fazónu a daří se nám. Asi to bude vyrovnaný boj a je možný, že to bude stejný zápas jako s Baníkem."

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.