Sparťan s nejlepší aktuální formou? Podle vůdce letenské kabiny Šurala je to...

Sparťan s nejlepší aktuální formou? Podle vůdce letenské kabiny Šurala je to...
OBSAHUJE VIDEO

Ofenzivní vůdce letenského výběr Josef Šural nastoupil v posledním ligovém kole HET ligy poprvé v základní sestavě po návratu z marodky a hned pomohl ke třem bodům dvěma přesnými zásahy.

Aktuálně patří k lídrům kabiny. "O tom by měli mluvit ostatní, trenér či spoluhráči, jak mě vidí v kabině. David Lafata tentokrát nehrál, ale je to pořád náš kapitán. Při jeho absenci jsem nastoupil s kapitánskou páskou já, zápas se mi povedlo, co se týče gólů, herně to může být vždy lepší. Jsem tam od toho, abych dával góly, tentokrát byly jednoduché, měl jsem je perfektně nachystané," přiznal kolega Mavuby, Stanciua, Vatajelua a spol.

Jaká je po přerušení nepříjemné remízové série aktuálně v Generali aréně nálada? "Nálada je vždy po vyhraném utkání lepší. Jsme rádi, že jsme to zvládli a můžeme pilovat formu na zápas v Plzni. Věřím, že je můžeme porazit stejně jako loňské jaro na Letné," pronesl v interview pro sparta.cz bývalý hráč Brna či Liberce.

Viktoria už na jaře ztratila spoustu bodů a přišla o luxusní náskok. Bude špatná forma západočeského souboru výhodou, nebo nevýhodou? "Spíš je to naopak. Ví, že už musí zabrat, když dostali přes prsty na Bohemce. Půjdou do zápasu maximálně koncentrovaní s tím, že musí zápas zvládnout. Pro nás to bude o to horší. Nevidím, do jejich klubu a kabiny, takže je těžké komentovat jejich situaci. Hráli i Evropskou ligu, což je v kombinaci s cestováním vždy náročné. Nechytli začátek jara, ale je to hlavně o hlavě," pokračoval svěřenec kouče Pavla Hapaly, který je nejlepším střelcem slavného "S".

Ve Štruncových sadech se bude Sparta spoléhat i na rychlonohého Srdjana Plavšiče. "Myslím, že mu prospělo přesunutí na levou stranu. Konečně prolomil i smůlu a dal gól. Možná z nás má nyní nejlepší formu a všichni věříme, že v tom bude pokračovat, protože může být pro mužstvo hodně platný," uzavřel člen širšího kádru české reprezentace, který se těší na vyprodaný stadion, protože pak je vše rychlejší a emotivnější, než když je na hřišti slyšet každé slovo a tribuny jsou prázdné.