Sedm známých ikon, z nichž by se minimálně tři mohly brzy zjevit na modré straně Manchesteru

Sedm známých ikon, z nichž by se minimálně tři mohly brzy zjevit na modré straně Manchesteru

Renomovaný španělský kormidelník ve službách Citizens Pep Guardiola se v letním transferovém okně zaměří na tři velké podpisy.

List The Irish Independent píše, že klub z modré strany Manchesteru plánuje přivést na Etihad Stadium defenzivního záložníka, všestranného útočníka a pravděpodobně také středního obránce. O jaké vytipované jedince tedy jde?

Mezi cíly sedmačtyřicetiletého odborníka s minulostí v Bayernu či Barceloně mají být Julian Weigl z Borussie Dortmund, Fred ze Šachtaru Doněck, Jorginho z Neapole i Jean-Michael Seri z Nice. Každý z nich by však vyšel na více než 40 milionů liber (majitelé však trenérovi slíbili investice ve výši 700 milionů eur, takže by to neměl být problém).

Aktuální lídr Premier League, který je blízko pátému prvenství v klubové historii, má taktéž velký zájem o ofenzivně laděného Francouze Thomase Lemara z Monaka, se kterým má dobré vztahy. Loni v létě ostatně přivedl z knížecí půdy portugalsko-francouzskou dvojici Bernardo Silva a Benjamin Mendy.

Stoperská pozice je považována za menší prioritu než štítový záložník a ofenzivní tykadlo. I tak však City pokračují ve sledování situace devětadvacetiletého Belgičana Tobyho Alderweirelda z Tottenhamu Hotspur, který ho v současnosti příliš nevyužívá.

Stejně tak se píše o třicetiletém Leonardu Bonuccim. Ten však bude mít za sebou v AC Milán pouhý rok a nepředpokládá se, že by ze San Sira prchal tak brzy.