Mourinho: Nebudeme utrácet šílené sumy, abychom se dotáhli na City

Mourinho: Nebudeme utrácet šílené sumy, abychom se dotáhli na City

Letní přestupové období pomalu klepe na dveře a spolu s ním roste i vlna spekulací. Zatímco v Anglii je o titulu už několik dní rozhodnuto, rivalové Manchesteru City budou mít co dělat, aby se týmu Pepa Guardioly vyrovnali. Jedním z týmů netající se svými ambicemi je i Manchester United, ovšem ten (alespoň podle slov jejich manažera) v létě tolik utrácet nebude.

Trenér Rudých ďáblů kdysi vyjádřil jistou závist k tomu, že City kupují krajní beky (Mendy a Walker) za cenu, jakou by ostatní kluby sotva daly za útočníka. Když však na toto téma přišla řeč, snažil v rozhovoru pro stanici Sky Sports obrátit pozornost na celou velkou šestku v Anglii, nikoliv jen na Citizens jako jediného konkurenta v boji o titul.

„Minulou sezonu jsme skončili šestí, letos, doufejme, skončíme na druhé příčce a příští sezonu se opět pokusíme zlepšit. Uvidíme, co se stane. City mohou zase investovat neskutečné peníze na posílení svého kádru, takže ostatním týmům nedovolí se na ně dotáhnout,“ pravil pětapadesátiletý trenér.

„Premier League ovšem není jen o Manchesteru City. Je tu ještě Liverpool, Arsenal, Chelsea, Tottenham a my (United). To je šest týmů,“ podotkl. „My se budeme snažit zlepšit, jako jsme to udělali letos. Rozhodně ale nebudeme utrácet více peněz, než můžeme. Přes léto nás nečeká nic šíleného, jak by si někdo mohl myslet,“ pokračoval.

Na to, co se v letním přestupovém období doopravdy stane, si budeme muset ještě chvíli počkat. Samotná čísla nám však říkají, že Rudí ďáblové, co se utrácení za hráče týče, docela pečlivě drží krok se svým městským konkurentem. I když jsou City v tomhle ohledu na celém světě bezkonkurenčně nejlepší, United je za poslední roky značně dotahují. 

Celkový žebříček podle ceny vynaložené do současného kádru: 

 1. Manchester City - £777m
 2. PSG - £712m
 3. Manchester United £661m
 4. Barcelona £642m
 5. Chelsea £524m
 6. Real Madrid £440m
 7. Liverpool £408m
 8. Juventus £396m
 9. Arsenal £357m
 10. Everton £323m
 11. Bayern Mnichov £321m
 12. Tottenham £317m
 13. AC Milán £270m
 14. Atlético Madrid £264m
 15. Monako £253m

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.