Inter a Neapol nabízejí za železného Slováka z Celty Vigo desítky milionů eur

Inter a Neapol nabízejí za železného Slováka z Celty Vigo desítky milionů eur

Když je řeč o slovenských hráčích, kteří udělali za poslední rok či dva největší progres, kromě stopera Milana Škriniara z Interu Milán je potřeba zmínit také záložníka Stanislava Lobotku z Celty Vigo.

Ten odehrál ze všech fotbalistů Celty v sezoně LaLigy nejvíce utkání a měl i nejvyšší úspěšnost přihrávek, která se pohybovala okolo devadesáti procent. "První ročník ve Španělsku byl vydařený, možná až nad míru. Odehrál jsem všechny zápasy," potěšilo bývalého borce Trenčína či Ajaxu, jehož slova vyšla na sme.sk.

V jeho klubu skončil trenér Juan Carlos Unzué, jenž si ho do kádru vybral. Jeho nástupcem bude Antonio Mohamed. "Možná, že kdyby přišel Pep Guardiola, tak ho nevyhodí. Takový je fotbal. Musíme se na nového trenéra těšit, i když ho neznám. Vím, že je Argentinec, který předtím působil v Mexiku," pokračoval na webu sme.sk mladý slovenský reprezentant.

Protože nezklamal ani v soubojích proti gigantům Realu a Barceloně, určitě by měl i na lepší adresu, než je Vigo. Podle italského tisku se o jeho podpis momentálně uchází dva obři ze Serie A. Zatíco Inter má nabízet 25 milionů eur, Neapol dokonce 32 milionů eur (Celta by si ale za něj podle posledních informací představovala 50 milionů eur). Jak se na to dívá on sám - zůstane, nebo odejde?

"Chtěl bych si vyzkoušet Ligu mistrů nebo Evropskou ligu. Nezáleží to však jen na mně. Ve Vigu jsem rád, zatím nemám žádnou jinou konkrétní nabídku. Právě teď se navíc soustředím jen na reprezentační tým a následující duely s Nizozemskem a Marokem. I po nich se něco může změnit. Nikdy nevíte, kdo se dívá," doplnil třiadvacetiletý středopolař se čtrnáctkou na zádech, jehož vyjádření nabídl portál sme.sk.