Teplice mají vytipované reprezentanty z Afriky, Balkánu a pobaltských republik, zatím ale hledají v Čechách...

OBSAHUJE VIDEO

Tepličtí Skláři ze Stínadel budou v příštím pozměněném ligovém ročníku napravovat slabou jarní část. Šéf představenstva Pavel Šedlbauer označil půlrok s pouhými jedenácti body za velmi špatný a znepokojil ho negativní trend.

Teplice mají vytipované reprezentanty z Afriky, Balkánu a pobaltských republik, zatím ale hledají v Čechách...

Také proto by se měl kádr Daniela Šmejkala, který má i nadále důvěru, nicméně musí zapracovat na zlepšení herního projevu a přístupu hráčů k zápasům, posílit, což bude úkol zejména pro Jakuba Dovalila...

"Chceme zvýšit konkurenci hlavně na ofenzivních postech. To je zásadním úkolem sportovního vedení klubu," prohlásil idnes.cz citovaný funkcionář, který potvrdil, že za zavěrečná kola, která podle něj neodpovídala výkonům profesionálů, udělil fotbalistům i členům realizačního týmu pokutu ve výši půl milionu korun.

Šéfa severočeské značky uspokojilo pouze to, jak se do prvoligového mužstva zapracovali mladíci Patrik Žitný a Alex Král. "To je cesta, kterou prosazujeme a ze které nemůžeme ustoupit, mimo jiné také vzhledem k našim finančním možnostem," doplnil Šedlbauer, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Nové tváře jsou Jan Hošek a Siim Luts a Daniel Trubač si na Stínadlech prodlouží hostování. A dle Dovalila bude se pátrat dál. "Ještě bychom potřebovali dva tři hráče především z toho důvodu, že máme nějaké zraněné hráče. Takže hledáme křídlo a útočníka. Nemáme možnosti jako Sparta, Slavia nebo Plzeň, takže situace není úplně jednoduchá. Máme vytipované nějaké reprezentanty z Afriky, Balkánu a pobaltských republik. Ale zatím jsme se k této variantě nepřiklonili, takže hledáme v Čechách," pronesl někdejší dlouholetý stratég české jednadvacítky.

V neděli čeká teplický soubor odjezde na kondiční soustředění do Písku, kde sehrají také první přípravný duel před novou sezonou s druholigovým Táborskem.