LaLiga se bude hrát poprvé v historii mimo evropský kontinent, El Clásika se ale Američané zatím nedočkají

Vedení LaLigy, která je spolu s Premier League považována za nejlepší soutěž Starého kontinentu, se odhodlalo k netradičnímu, ale globálně pochopitelnému kroku.

LaLiga se bude hrát poprvé v historii mimo evropský kontinent, El Clásika se ale Američané zatím nedočkají

Španělská liga totiž uzavřela patnáctiletou sponzorskou smlouvu s americkou zábavní společností Relevant (firma už za oceánem pomáhala s organizací letního International Champions Cupu) a mimo jiné to bude znamenat i to, že se španělská liga přenese právě do USA.

Stát by se tak mělo ještě v právě probíhající sezoně 2018/2019, s tím, že odehrání jednoho (a později i více zápasů) duelu má pomoci k propagaci Primera División na severoamerickém trhu.

"Součástí dohody je plán odehrát ligový zápas v USA. Budem prvním, který se bude hrát mimo Starý kontinent. Jde o impuls, aby se tato krásná hra rozvíjela také v USA a Kanadě," zaznělo v oficiálním prohlášení La Ligy, kterou hrají také Tomáš Vaclík nebo Stanislav Lobotka.

Více bližších informací zatím na povrch neproniklo. Z Pyrenejského poloostrova však prosakuje, že se v Americe určitě neuskuteční ostře sledované El Clásiko, které tak zůstane na Camp Nou, respektive San Bernabéu.