V Leicesteru se přiostřuje, Vardy musel vysvětlovat červenou kartu

V Leicesteru se přiostřuje, Vardy musel vysvětlovat červenou kartu

Atmosféra v Leicesteru, který ještě před dvěma lety vyhrál titul v anglické Premier League, by se dala krájet. Největší hvězda týmu v podobě Jamie Vardyho dostala v zápase s nováčkem z Wolverhamptonu červenou kartu a na řadu muselo přijít také vysvětlování, jehož se fanoušci Lišek dočkali až se čtyřdenním odstupem.

V 66. minutě, kdy Leicester vedl 2:0, se Vardy předvedl zcela zbytečným zákrokem, po němž dostal oprávněnou červenou kartu a Leicesteru by mohl klidně chybět i víc zápasů. Po dnech mlčení dal Vardy na svůj Intagram následující prohlášení: „Někdy uděláme ve hře špatné rozhodnutí. Ve chvíli to může změnit celou hru. Musím se poučit a odpoutat už se od toho.“ 

Z velké části se Vardyho prohlášení setkalo s podporou fanoušků Leicesteru, mnozí však prohlašují, že Vardy do Leicesteru nepatří a měl odejít pryč místo Kantého, Drinkwatera, nebo Mahreze. Všichni jmenovaní už Leicester, který v roce 2016 dovedli k titulu v Premier League, opustili. První dva odešli od Chelsea, Mahrez odešel letos v létě do Manchesteru City.

Jednatřicetiletý Vardy nastřílel za Leicester od roku 2012 celkem 83 ligových gólů ve 206 zápasech, do kterých nastoupil. Jednoznačně největším úspěchem jeho kariéry je již zmíněný zisk titulu v roce 2016. Letos v červenci se umístila Anglie na světovém šampionátu na solidním čtvrtém místě a Vardy byl součástí tohoto celku.